15 TEMMUZ

09.08.2017 19:37

668 Kişi Okumuş

7 Yorum

15 TEMMUZ

Engin Yıldırım
enginyldrm36@gmail.com

Takvimler 15 Temmuz 2016’yı gösterdiğinde darbeler tarihi ile dolu bir geçmişi olan ülkemizde Fethullah Gülen (FETÖ) terör örgütü üzerinden darbe girişimi yaşandı. Yazımda bu hain girişimin oluşumu ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunların neticesi oluşan durum değerlendirmemi siz saygıdeğer okurlarıma dilimin döndüğünce anlatmaya gayret edeceğim.

Malumunuz üzere İslami hizmet hareketi adı altında kurulan bu hain yapılanma ülkemizdeki muhafazakâr kesimi kullanmak için en basit ve sonuca en hızlı giden yolu yani din kisvesi altında hareket etmeyi tercih etti. Tabii sadece din kisvesini kullanmak yetmiyordu; bu eksikliği de siyasi yapılanma yolu ile gidermek en akılcı yoldu. Bunu düşünmek, uygulamak tabii ki Fethullah Gülen denen ucubenin işi değildi. Perdenin arkasında CIA, MOSSAD gibi dış istihbarat örgütleri bulunuyordu. Dış örgütler ülkemizin siyasi yapısını kontrol altına almak için yıllar boyu ajanlar belirleyerek bizi zayıflatıp, buldukları masonlar ile de ülkede hâkimiyet kurmaya çalıştılar; bunu da kısmen başardılar aslında. Cumhuriyetin ilk yıllarında Osmanlı-Türk çatışması yaratma girişimi daha sonrasında Komünizm-Ülkücülük, Dindar- Dinsiz ve son olarak da ASALA ve PKK terör örgütleri üzerinden bu propaganda dış istihbarat örgütleri tarafından güzel bir şekilde işlendi. Kemalist- Anti Kemalist, Menemen’de Şehit Kubilay olayı, ayrı ayrı zindanlarda SAĞ ve SOL fikir hareketi liderlerine işkenceler ve Abdullah ÖCALAN denen vatan hainini de sayarsak güzel bir örnekleme olabilir. Bu kadar saldırıya rağmen ÜLKEMİZ her saldırı sonrası daha güçlü bir reaksiyonla ayağa kalkınca artık buna son vermenin yolu olmalıydı. Hem devletin tüm kadrolarına hâkim olacak hem de vatandaşları arkasından güvenle sürükleyecek biri gerekiyordu. O hain de zaten Erzurum’da sürekli takip edilen Fethullah GÜLEN idi. Neticede para ve lojistik destek sağlanan bu hain kısa sürede bir cemaat imparatorluğu kurarken her kesimden biat alınca dış güçlerin projesi tutmuştu ama bu yetmezdi; siyasi ayağının da temelini atmalıydı. 1990’lı yıllarda siyasi yapılanma içine girmeye başlayan bu hareket günümüze kadar aldığı desteklerle büyüyerek devleti ele geçirmek yoluyla en sonunda kendisine verilen plan çerçevesinde oluşturduğu ve oluşturulan güç ile ülke yönetimini ele geçirmeye kalktı…

Şimdiye kadar bu hain yapılanmayı kısaca tanıtmaya çalıştım. Bu hain yapılanma gerçek yüzünü ortaya çıkarınca, aziz milletimiz gereken dersi verdi. Burada sevinmemiz gereken bu aziz milletin reaksiyon gösterme kabiliyetinin hala Kurtuluş Savaşı dönemindeki gibi diri olmasıdır.

Peki, bu hain yapılanma bitti mi? Asla! Asıl savaş bundan sonra başlıyor ve bu hain yapının her bir hücresini çok iyi bilenler gereğini yaparak iç temizliğimizi yapacakları gibi bundan sonraki cemaat yapılanmalarına da dur diyerek asıl hizmeti hem millete hem de kutsalların en büyüğü yüce Rabbimize yapacaklardır. Yüce Rabbimiz kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de Enam Suresi 114. Ayet-i Kerime’de “Allah (c.c) size kitabı detaylandırılmış bir halde indirmişken; Allah (c.c)’ın dışında hakem mi arayalım?” diye buyurmaktadır. Bu yüzden bize rabbimiz ve onun emir ve yasaklarını belirttiği kutsal kitabı yeter. Cemaat yapılanmalarından uzak bir ülkemiz olması temennilerimle…

Sağlıklı ve huzur dolu günler diliyor en kısa sürede buluşuncaya kadar kalbi muhabbetlerimi sunuyorum…

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

huseyin ali nar
10 Ağustos 2017 - 11:30

cok guzel bi yazi olmus abi kalemine saglik sade anlasilir ve icten bi yazi okurlara hem bilgi verirken vicdani anlamda da onemli ayrintilar sunuyor ahir zamani cok iyi tefsir etmis bi yazi tebrikler👏👏👏 devamini bekleriz..

Salih Taşdelen
10 Ağustos 2017 - 11:41

Engin Bey Kardeşim, kapsamlı bir konuyu ele almışsın-köşenin imkânları ölçüsünde- güzel bir şekilde açıkladığın için bünyene sağlık diyorum..Gelecek yazında sonuçta açıkladığın konunun başlangıçtaki kavramlar ile olan bağlantısına daha fazla açıklık getirmenin faydalı olacağını değerlendirmekteyim..Selâmlar…

Saffet Ozdemir
10 Ağustos 2017 - 11:49

Kutlarım değerli hemserim. Güzel bir özet olmuş. Eminimki yazmak isteyip te bu köşe yazısına sığdıramadığınız çok daha fazla şeyler var. Ornegin; neticeyi Enam süresine bağlamışsıniz ama yüce Allah bize diğer canlılardan farklı olarak “akil” vermiş. Herşeyi Allah’tan beklemek şirk tir. Bu yazının sonunda (akıl cercevesinde) Fetoş a bu manevra sahasını sağlayan, Ergenekon ve balyoz kumpaslarinda Fetoşa sahip çıkan, ne istediler vermedik diyen siyasi kadronun da derhal hesap vermesi gerekir demeniz “peki FETÖ bittimi, asla” yarginizla bütünleşik olacaktı.
Yeniden kutlar, Başarılarınızın devamını dilerim.

Gürsoy
10 Ağustos 2017 - 15:31

Öncelikle hayırlı olsun yazında tam tespit yapmışsın kalemine sağlık Engin Reis

Hasan Ali NEROĞLU
10 Ağustos 2017 - 17:14

Cok iyi ve guzel söylemişsin.
Içimizden dökülenleri bir hisse dile getirmen çok iyi olmuş ağzına sağlık. Bu ülkenin ekmeğini yiyip hainlik edenler er yada geç bedelini ödeyecekler. En önemlisi ise bunların oyunlarına hiç bir zaman gelmeyin arkadaşlar. Bu gibi hainler her zaman zayıf noktalardan vurmaya çalışırlar. Din ırk ve mezhep gibi. Böyle kirli oyunlara dikkat edelim. Her ne olursa olsun, hangi siyasi parti fikrindeyseniz o sizin düşünceniz altındadır ama bizzat şu konuya iyi değinmek istiyorum ki bir oy kullandığınızda kendinizin çıkarlarını ve cebinizin menfaatini düşünmeyin. Ailenizin çocuklarınız geleceğini düşünün. Yarinlarin iyi olması sizinde elinizdedir.. saygılarımla..

idayet toptaş
10 Ağustos 2017 - 20:27

15 Temmuz hain darbe girişiminin öncesini ve bahse konu girişimi gerçekleştiren örgüte dair detayları yalın ve net bir şekilde açıklayan yazıdan ötürü teşekkürler hocam. Dediginiz gibi bu saatten sonra yapmamız gereken çıkarmış olduğumuz dersler doğrultusunda aynen kutsal kitapta yer aldığı gibi Yaradan’dan başkasını hakem kıl-mamak. Rabbim bu kadim millete bir daha böyle acılar yaşatmasın.

Kurt yanlızlığı
11 Ağustos 2017 - 12:20

Tespitleriniz doğru örneklemeniz yerinde olmuş.
Fikirlerinize katılmamak mümkün degil engin bey
ANLAMLI bir yazı kaleme almışsız.kaleminoz dert görmesin