ABD: Astana’nın Fişini Çekme Vakti Geldi!

04.12.2018 15:37

165 Kişi Okumuş

0 Yorum

ABD: Astana’nın Fişini Çekme Vakti Geldi!

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey, Washington’u Suriye’de devredışı bırakan Türkiye, Rusya ve İran öncülüğünde yürüyen Astana sürecini hedef aldı. Jeffrey, ‘Artık Astana’nın fişini çekme vakti’ dedi ve Suriye’deki siyasal bir çözüm için Cenevre’nin takip edilmesi gerektiğini öne sürdü.

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Suriye’ye ilişkin İngiltere, Fransa, Almanya, Ürdün, Mısır ve Suudi Arabistan temsilcileriyle yaptığı görüşmenin ardından ABD Dışişleri Bakanlığında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Astana toplantısında özellikle Suriye Anayasa Komisyonu üyelerinin belirlenemediğini belirten Jeffrey, ABD’nin Astana görüşmelerine bizzat katılmasa da desteklediğini fakat gelinen noktada sürecin artık sona geldiğini ileri sürdü.

Türkiye’nin Suriye Anayasa Komisyonu üyeleri konusunda Rusya ve İran’ın verdiği isimleri kabul etmediğine de atıfta bulunan Jeffrey, “Artık Astana’nın fişini çekme vakti” ifadesini kullanarak Suriye’deki siyasal bir çözüm için Cenevre’nin takip edilmesi gerektiğini belirtti.

YALANA DEVAM!

Öte yandan, ABD’nin Suriye’deki Kürtlerle nasıl bir politikaya sahip olduğu sorulan Jeffrey, ABD’nin ülkedeki tek amacının IŞİD’i yenmek ve sorunlara siyasi bir çözüm oluşturmak olduğunu belirtti.

Jeffrey, “Bizim Suriye’deki Kürt ve Araplara yönelik herhangi bir siyasi gündemimiz yok. BM siyasi sürecini kabul eden her grupla çalışırız. Suriye’nin komşularına yönelik tehdit oluşturmayan ve teröre destek vermeyen gruplarlar çalışırız.” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

kayseri escort