Açlık Grevi 6. Gününde

14.04.2019 16:41

620 Kişi Okumuş

0 Yorum

Açlık Grevi 6. Gününde

İşgal zindanlarındaki Filistinli esirler “Onur 2 Savaşı” adını verdikleri mücadelelerinde başlattıkları açlık grevlerini, cezaevleri yönetiminin kırmaya çalışmasına ve onları bu greve son vermeye zorlamasına rağmen bugün altıncı gününde devam ettiriyorlar.

Açlık grevi esirlerin taleplerinin verilmesi konusunda cezaevleri yönetimleriyle yapılan pazarlıklardan bir sonuç çıkmaması üzerine 8 Nisan Pazartesi akşamı Esirler Hareketi’nin başını çeken 150 kişi tarafından başlatıldı. Daha sonra iki yüzden fazla esir daha açlık grevine katıldı.

Esirlerin cezaevleri yönetimlerinden dört temel istekleri var: Dünyanın diğer cezaevlerindeki gibi kendilerine de aileleriyle ve yakınlarıyla telefonla görüşme imkânının tanınması. Dalga karıştıran cihazların kaldırılması. Gazze’den olan Hamas mensubu esirlerin ailelerine de diğer esirlerin ailelerine sağlandığı şekilde ziyaret imkânının tanınması ve Batı Yaka’dan olan bütün esirlerin ailelerine ayda iki kez ziyaret imkânı verilmesi. Esirlere eski ve yeni bütün ceza uygulamalarının kaldırılması.

Filistin Enformasyon Merkezi

İlgili Terimler :

YORUMLAR