AKP Kendine Yetebilen Türkiye’yi Kendine Yetemeyen Hale Getirdi!

30.07.2019 16:05

146 Kişi Okumuş

0 Yorum

AKP Kendine Yetebilen Türkiye’yi Kendine Yetemeyen Hale Getirdi!

AKP’nin tarım ve eğitim politikalarındaki uygulamaları Türkiye’de büyük tepkilere yol açarken AKP ise mevcut uygulamalarda ısrar ediyor.

AKP’nin tarım ve eğitim politikaları kamuoyunda tepkilere neden olmaya devam ediyor.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tacettin Çetinkaya, tarım ve eğitim politikaları üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

AKP’nin eğitim ve tarım politikalarını yapboz tahtasına çevirdiğini belirten Çetinkaya, uygulanan politikaların Türkiye’ye büyük zararlar verdiğini söyledi.

Özellikle Türkiye’nin tarımda kendine yetebilen nadir ülkelerden olduğunu belirten Çetinkaya, “Türkiye kendisine yetebilecek nadir ülkelerden biri iken tarımda ve hayvancılıkta neredeyse tamamıyla tabiri caizse iğneden ipliğe dediğimiz mercimekten ete kadar, buğdaya kadar, fasulyeye kadar, nohuta kadar bütün bu ülkemizde yetişen gıda maddelerini ithal eder hale gelmişiz” dedi.

AKP’nin politikalarından ötürü Türkiye’nin tarım ve eğitiminin çöktüğünü ifade eden Çetinkaya, şu açıklamayı yaptı:

“Ülkemizde iki tane bakanlık vardır: Biri Milli Eğitim Bakanlığı diğeri Tarım Bakanlığı. Diğer bakanlıklar da işleri çok düzgün gittiği açısından söylemiyorum ama özellikle yapboz tahtsına dönen bakanlıklardan bir tanesi Milli Eğitim Bakanlığı bir diğeri de Tarım Bakanlığı’dır. Bu iki bakanlık yanlış politikalar sebebiyle üstelik de reform diye sunulan politikalar neticesinde hem tarım iflas etmiştir hem de eğitim sistemi çökmüştür.”

İlgili Terimler :

YORUMLAR