Arpaçay’dan Afrin kahramanlarına 400 koyun bağış…

23.03.2018 22:52

4.821 Kişi Okumuş

0 Yorum

Arpaçay’dan Afrin kahramanlarına 400 koyun bağış…

Gurur kaynağımız Arpaçay’ımızdan Afrin’de savaşan Mehmetçiklere 400 koyun bağışlandı… Arpaçay Kaymakamlığı resmi web sitesindeki haber ve fotoğrafları aynen aşağıya alıyoruz…

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı “Zeytin Dalı Harekâtı”   kapsamında, İlçemiz halkı olarak kahraman Mehmetçiğimize destek olmak ve yanlarında olduğumuzu göstermek için başlatılan canlı hayvan bağış kampanyasında toplanan hayvanlar Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle gönderildi.
Ülkemizin birçok bölgesinde olduğu gibi ilçemizde de vatandaşlarımız Mehmetçiğimize destek olmak ve milli birlik ve beraberliğimizi göstermek maksadıyla bir araya gelerek kendi çabalarıyla 400 canlı hayvan toplamıştır. Toplanan hayvanların davul zurna eşliğinde araçlara yüklemesi yapıldıktan sonra, kurbanlar kesilmiş, Kilis’teki askeri birliklere ulaştırılmak üzere dualarla yola çıkarılmıştır.
Kaymakam Abdil KOÇ böylesine anlamlı bir organizasyonun Arpaçay’da gerçekleştirilmesinden dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade ederken, bağışta bulunan ve emeği geçen herkese teşekkür etmiştir.

Tanyeri Haber olarak, yayın yönetmenimiz Cahit Kılıç’ın doğum yeri olan Arpaçay ilçemizle ve köylerimizden yardım eden hemşehrilerimizle gurur duyduk… Şükranlarımızı arz ediyoruz…

İlgili Terimler :

YORUMLAR