Batı Medyasının Yemen Tutumu

14.04.2019 16:45

667 Kişi Okumuş

0 Yorum

Batı Medyasının Yemen Tutumu

Lübnan’da yayınlanan Al-Binaa gazetesi, Riyad rejimi, Yemen’deki gelişmeleri ve işlediği suçlarını örtbas etmek için uluslararası medyaya para vererek, Al Suud devletini korumaya çalışıyor.

Lübnan’da Arap dilinde yayınlanan “Al-Binaa” gazetesi, uluslararası toplumun yanı sıra uluslararası medya kuruluşlarının Suudi Arabistan’ın Yemen halkına yönelik cinayetleri kaşısındaki sessizliğini şiddetle kınadı.

Söz konusu gazetede yayınlanan bir yazıda, “Riyad rejimi, Yemen halkına yönelik cinayetlerle yetinmeyip Siyonistlerle ilişkilerini normalleştirmeye çalışıyor. Suudi Arabistan’da iç muhaliflerin bastırılması da bu rejimin işlediği diğer cinayetlerden biridir.” ifadesine yer verildi.

Yemen’e Suudiler tarafından yapılan askeri saldırılar sonucu kolera gibi hastalıkların ülkede yayınlandığı belirtilen yazı, Suudilerin Yemen karşıtı cinayetlerini “insan hakları karşıtı” olarak yorumluyor.

Al-Binaa gazetesindeki yazıda, “Batı medyası Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Yemen’deki cinayetlerini örtbas ederek şüpheli bir rol oynamaktadır. Öyle görünüyor ki, Al Suud, Yemen’deki gelişmeleri ve işlediği suçlarını örtbas etmek için uluslararası medyaya para veriyor, böylece Riyad devletini korumaya çalışıyor.” denildi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR