Hükümet Suriye’de 2 Hata Yaptı

07.03.2019 16:06

296 Kişi Okumuş

0 Yorum

Hükümet Suriye’de 2 Hata Yaptı

AK Parti’nin ilk Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış, hükümetin Suriye’de izlediği dış politikayı eleştirerek “Birinci hata, politikalarını Esad’ın görevinden ayrılacağı varsayımı üzerine inşa etti. Bu varsayım yanlış çıktı. İkinci hata ise Suriye ile diplomatik bağlara ve iletişim kanallarına zarar vermekti.” dedi.

AK Parti’nin ilk Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış, Türkiye’nin Suriye krizi sürecince izlediği politikalarda bir dizi hata yaptığını vurgulayarak, “Türkiye silahların ve cihatçıların Suriye’ye geçiş yaptığı transit bir ülkeye dönüştü” dedi.

Sputnik International’da yer alan habere göre, eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış hükümetin Suriye politikasını eleştirdi.

Yakış şöyle konuştu:

“TÜM YUMURTALAR AYNI SEPETE KOYULDU”

“Türkiye Suriye krizi sırasında izlediği politikalarda bir dizi hata yaptı. Bu hatalardan biri diplomaside kaçınmanız gereken bir şeydi: Tüm yumurtaları aynı sepete koymak. Türkiye bu kurala uymadı ve politikalarını Suriye Devlet Başkanı Başar Esad’ın görevinden yakında ayrılacağı varsayımı üzerine inşa etti. Fakat bu varsayım yanlış çıktı ve şimdi Türkiye bunun sonuçlarının bedelini ödemek zorunda kalıyor. İkinci hata ise Suriye ile diplomatik bağlara ve iletişim kanallarına zarar vermekti.”

İlgili Terimler :

YORUMLAR