İktidarı Üzecek Anket

14.02.2019 16:22

336 Kişi Okumuş

0 Yorum

İktidarı Üzecek Anket

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, TV5’te yayınlanan ‘Kulis Ankara’ programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Kulat, 31 Mart 2019’da gerçekleşecek olan yerel seçimin sonucu merakla beklenen şehirlerinden olan Ankara’ya ilişkin anket sonuçlarını paylaştı.

Elindeki verileri hem Mehmet Özhaseki hem de Mansur Yavaş’a anlattığını söyleyen MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Kulat, Ankara’da Mansur Yavaş’ın önde olduğunu kaydetti.

Kulat, konuya ilişkin olarak, “Bizim elimizdeki verilerde Mansur Yavaş 5-6 puan kadar önde gidiyor” ifadelerini kullandı.

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat’ın konuya dair sözleri şu şekilde:

Yerel seçim anketleri yapıyoruz. Elimizdeki verilere göre muhalefet hiç olmadığı kadar önde çıkıyor Ankara’da. Muhalefet önde görünüyor Ankara’da.

Bizim henüz Mehmet Özhaseki’nin isminin açıklanmadığı dönemde yaptırdığımız araştırmalarda Özhaseki’nin ismi hiç ilk üçte çıkmadı. Süleyman Soylu, Veysel Tiryaki ve Mustafa Tuna ve isimleri çıkıyordu.

Şimdi anlatacağım konuları sayın Mehmet Özhaseki’nin kendisine de anlattım. Rakibi olan sayın Mansur Yavaş’a da anlattım. Bizim elimizdeki verilerde Mansur Yavaş 5-6 puan kadar önde gidiyor. Kararsız seçmen oranının yüksekliği bana göre kararsız olmaktan değil kararını  farklı endişelerinden dolayı ifade etmeyen seçmenden kaynaklanıyor. Kararsız seçmenin çokluğu da iktidarın aleyhine bir fotoğraf oluşturabilir.

İlgili Terimler :

YORUMLAR