İngiliz Gazetesi: Suudi Rejim İslam İçin Yüz Karası

10.10.2018 15:55

159 Kişi Okumuş

0 Yorum

İngiliz Gazetesi: Suudi Rejim İslam İçin Yüz Karası

Bir İngiliz gazetesi, Suudi rejimi “Şer İmparatorluğu” ve “İslam için yüz karası” olarak niteledi.

İngiliz “I” gazetesi, Suudi Arabistan’ı şeytani imparatorluk ve İslam için kara leke ve zalim konumu olarak niteledi.

Aynı gazete, Suudi hapishanelerinde tutulan gazeteci, akademisyen, siyasi aktivist ve femenist sayısının her zamankinden daha fazla olduğunu belirtti.

Suudi Veliaht Prensi Bin Selman’ın kadınlara sürücülük yapma hakkı verilmesi ve kadınların statlarda maç izlemesi gibi önemli reformlarına işaret eden gazete, bu ufak lütufların bastırma ve kontrolün artmasıyla yok edildiğini belirtti.

I gazetesi, İngilizler başta olmak üzere Müslümanlardan “fasit, ırkçı, acımasız, menfur ve yıkıcı Suudi imparatorluğunu” kınamalarını istedi.

Yazının son kısmında, “Suudi muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinin kanıtlanması halinde, bizden hiç kimse güvende olmayacağız bunu bilmeliyiz.” diye yazdı.

Bu habere göre Kaşıkçı geçen salı günü Suudi Arabistan’ın İstanbul konsolosluğuna girmiş, ancak oradan çıkmamıştır.

Türk yetkilileri, Kaşıkçı’nın öldürülebileceğinden söz ederken, Suudi konsolosluk, Kaşıkçı’nı alıkoymadığını ve konsolosluk binasından çıktığını ileri sürüyor.

Suudi yönetimde geçmişte danışmanlık yapan ve Bin Selman’ın politikalarını eleştirdiği için tutuklanma endişesiyle ABD’ye giden Cemal Kaşıkçı, Washington Post gazetesinde eleştiriel yazılar yazıyordu.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

kayseri escort