İngiltere ve İsrail’den İran Görüşmesi

26.02.2019 15:08

219 Kişi Okumuş

0 Yorum

İngiltere ve İsrail’den İran Görüşmesi

Siyonist rejim gazetesi Jerusalem Post, İngiltere MI6 ve MOSSAD başkanlarının geçtiğimiz hafta İsrail’de İran’ın nükleer enerji anlaşması hakkında görüştüklerini duyurdu.

Qodsna’nın haberine göre, Jerusalem Post gazetesi İngiltere Dış İstihbarat Kurumu Başkanının İran ile ilgili konuları incelemek için gizlice İsrail’e gittiğini duyurdu.

Mezkur gazete haberinde şu bilgilere yer verdi: MI6 Başkanı Alex Younger geçtiğimiz hafta meslektaşları ile görüşmek için gizlice İsrail’e gitti. Amaçları İran’ı 2015’te yapılan nükleer enerji anlaşmasında saf dışı bırakmak için istişare etmekti.

MI6 başkanı, MOSSAD Başkanı Yossi Kohen ile görüştü. MOSSAD, İran’ın bu anlaşma çerçevesinde uranyum zenginleştirme çalışmalarına yeniden başlamak için hazırlık yapacağı ihtimali üzerinde duruyor. İngilizler de bu haberi doğruladılar.

Jerusalem Post’un haberinde ayrıca şu ifadeler yer aldı: İsrail şimdiye kadar İran’ın bu anlaşmaya uymamak için yollar bulacağı konusunda uyarıda bulundu ancak Amerika’nın dahi bu anlaşmadan çekilmiş olmasına rağmen İngiltere ve AB bu anlaşmayı hala destekliyorlar.

İlgili Terimler :

YORUMLAR