İran ile Türkiye’den İşbirliği

17.03.2019 14:14

282 Kişi Okumuş

0 Yorum

İran ile Türkiye’den İşbirliği

İran’ın Doğu Azerbaycan eyaleti Valisi Muhammedrıza Purmuhammedi, İran’ın Türkiye ile bilim ve sanayi alanındaki işbirliğini geliştirmesini sıcak karşıladıklarını belirtti.

İRNA’nın bildirdiğine göre İran’ın Doğu Azerbaycan eyaleti Valisi Muhammedrıza Purmuhammedi Cumartesi günü Tebriz’de Türkiye bilimsel ve teknolojik araştırmalar konseyi başkanı Hasan Mandal ile yaptığı görüşmede, Doğu Azerbaycan’ın coğrafi ve tarihi önemine dikkat çekerek, bu eyaletin sahip olduğu sanayi, maden, altyapılar ve üniversite imkanları bakımından İran’ın önemli eyaletlerinden biri olduğunu vurguladı.

İran’lı ve Türkiye’li üreticiler arasında geniş işbirliğinin söz konusu olduğunu kaydeden Purmuhammedi, ikili işbirliğinin her geçen gün daha da artması gerektiğini vurguladı.

Söz konusu görüşmede Türkiye bilimsel ve teknolojik araştırmalar konseyi başkanı Hasan Mandal da yaptığı açıklamada, 2019 yılının Türkiye ve İran’ın Doğu Azerbaycan eyaleti arasında bilimsel ve teknolojik işbirliğinin geliştirilmesi bakımından iyi bir yıl olacağını söyledi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR