İsrail’de Netanyahu’ya Muhalefet Tırmanıyor

04.12.2018 15:40

173 Kişi Okumuş

0 Yorum

İsrail’de Netanyahu’ya Muhalefet Tırmanıyor

Korsan İsrail’de Netanyahu yönetimine karşı olan muhalif siyasi gruplar ve partilerin Başkanı Tzipi Livni, siyonist Başbakan Netanyahu’nun istifa etmesini ve erken seçimlerel gidilmesini istedi.

Filistin enformasyon merkezinin haberine göre İsrail’de muhalefetin Başkanı konumunda bulunan Dışişleri eski Bakanı Tzipi Livni Pazartesi günü twitter hesabında İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu Dosya 4000 adı ile anılan fesat dosyasına karıştığı gerekçesi ile iktidardan çekilmesi gerektiğini yazdı.

Siyonist rejim Başbakanı Netanyahu’nun dördüncü fesat dosyası olan Dosya 4000’de Netanyahu Bezek firmasının sahibi Şaol Eloviç’e milyonlarca dolarlık haksız ödenek tahsis etmekle suçlanıyor.

Öte yandan İsrail’in Meretz adlı sol partisinin Başkanı Temar Zandberg de Netanyahu’dan kabinenin başından çekilmesini istediği açıklamasında, İsrail polisinin üçüncü raporunda Netanyahu’nun rüşvet aldığına işaret edilmesinden sonra artık erken seçimlere gidilmesi kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Bundan önce siyonist rejim kabinesinde ihtilafların tırmanması yüzünden İsrail parlamentosundaki siyasi kanatların başkanları erken seçime gidilmesini istemişti.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

kayseri escort