İZİNDEYİZ!..

04.02.2019 00:01

788 Kişi Okumuş

0 Yorum

İZİNDEYİZ!..

Osman Bedel

Farkında mısınız bütün Atatürkçülerin sayfalarında Atatürk’ün resmi ve hemen altında “Atam izindeyiz” yazıyor…

Elhamdülillah hepimiz Ulu önderimiz Atatürk’ün izindeyiz ve bunu 1938’den beridir de söylüyoruz tam 80 yıldır…

Hiç merak ettiniz mi? “İzindeyiz” derken ne demek istiyoruz? Gerçekten “İzindeyiz” kelimesinin anlamı nedir biliyor muyuz? Sizleri bilmem ama ben “Atam izindeyiz” dediğim zaman kısaca Atam çizdiğin yoldan yürüyoruz demek istiyorum, ilkelerini takip ediyorum demek istiyorum, Andımızı takip ediyorum demek istiyorum…

Bence insanlar; 1) Yapanlar, 2) Konuşanlar olarak iki gurupa ayrılır, nasıl mı? Şöyle bir gurup insanlar hep yapacaklarını anlatırlar bunu yapacağım, oraya gideceğim, bunu söyleyeceğim gibi bunlar “konuşanlar” bazı insanlar da; bunu yaptım, oraya gittim, bunu söyledim derler bunlar da “yapanlar” şimdi gelin hep beraberce kendimizi analiz yapalım acaba bizler hangi gurupta aitiz?

Ata’mızın “İzinde” olan bizler!.

Memleketimizin adı ve soyadı vardı buna kısaca T.C. diyorduk. Bu T.C. ler var oldukları yerlerden teker teker kaldırılınca ne yaptık?

Dağlarda, tepelerde, okullarda, devlet binalarında gurur verici “Ne mutlu Türk’üm diyene! ” diye yazılarımız vardı bunlar teker teker indirilirken ne yaptık?

Okullardan, Andımızı, ders kitaplarından Atatürk’ü ve her haftasonu gururla söylerken hayatı durduran İstiklal Marşı’mızı kaldırdılar, ne yaptık?

Ne mi yaptık? Hiç bir şey. Kendi kendimize sessizce mırıldandık durduk. Bu da bizi “Konuşanlar” gurubuna sokar…

Unutmadan bunu da eklemeliyim; haksızlık olmasın, bir de hiç durmadan “Atam izindeyiz” dedik durduk, bu da bizleri “Yapanlar” gurubuna sokar… Nasıl mı?

Şöyle efendim…

80 yıldır “İzindeyiz” dedik gerçektende hepimiz bir yerlere “İzine” gittik memleketimiz ve bütün değerlerimiz parça parça satıldı ve birilerinin menfaatlerine değiştirildi bir türlü bizler “İzinden” dönmedik…

Andımız da ne derdik? Türk’üm, Doğruyum, Çalışkanım…

Şimdi kendimize soralım GERÇEKTEN Mİ?

ATA’MIZIN İZİNDEYİZ yoksa BİR YERLERDE İZİNDE MİYİZ?


Yazarın yazı arşivine ulaşmak için buraya tıklayınız…

İlgili Terimler :

YORUMLAR