Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: 10 milyon işsiz var

09.02.2021 15:28

56 Kişi Okumuş

0 Yorum

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: 10 milyon işsiz var

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye bir buhran içindedir. Bu buhrandan çıkmanın yolu, onu yaratanları demokratik bir şekilde uzaklaştırmaktır” dedi.

“İstediğin kanunu, kararnameyi çıkaracaksın… Döneceksin sadece CHP’yi eleştireceksin, niye? Sen fabrika kurdun, işsizliği önledin, çiftçiye destek verdin de biz karşı mı çıktık?.. Sen dünyaya meydan okuyacağına, konteynırlardan yiyecek toplayan insanların sorunlarını çöz deseler ne diyeceksin? 10 milyon işsiz var, bu sorunu çözsene. Biz doğruları söylediğimiz için rahatsız oluyorlar.”

“İşi öyle bir boyuta getirdiler ki muhalefeti de onlar kuracaklar. ‘Kılıçdaroğlu’ndan kurtaracağız’ diyor. Çok basit. Televizyonda otururuz, milletin hakemliğine başvururuz, kim haklı kim haksız görürüz.”

“Belediyelerimiz kendi aralarında çok güzel çalışıyorlar. Ocak 2021 itibariyle 7 milyon 200 bin vatandaşımıza ayni yardım yaptı. 1 milyon 250 bin vatandaşa nakdi yardım yaptılar. Sokağa çıkma yasağında 30 milyon 500 bin kişiye sıcak yemek gönderildi.”

‘Kenan Evren’in kafasından ne farkın var?’

“Darbe hukukunu kim pekiştiriyor? Bu beyler. Efendim üniversiteye rektörü ben tayin edeceğim diyor. Köyde muhtarı seçiyoruz da üniversitede rektörü niye seçemiyoruz? Bunu 12 Eylül darbecileri getirdiler. Sen seçim istemiyorsan, senin Kenan Evren’in kafasından, diktatörden ne farkın var? Kendi üniversitemizden biri seçilsin diyorlar. Gayet barışçıl bir gösteri yapıyorlar. Anayasa’ya uygun. Gençleri anlayamıyorlar.”

BBC Türkçe

İlgili Terimler :

YORUMLAR