MGK Bildirisinde Suriye Mesajı

31.01.2019 14:45

254 Kişi Okumuş

0 Yorum

MGK Bildirisinde Suriye Mesajı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Beştepe’de yapılan ve yaklaşık 5 saat süren 2019’un ilk Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi.

Toplantı sonrasında yayımlanan MGK bildirisinde “İdlib’de mevcut statünün korunması, Münbiç yol haritasının süratle uygulanması ve Fırat’ın doğusu ile ilgili varılan mutabakatların gereğinin yapılması hususundaki kararlı duruşumuzun sürdürüleceği belirtilmiştir” denildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Terörle mücadele harekatı kapsamında güney sınırlarımızda hudut güvenliğini temin ve terör örgütlerinin milletimizin huzurunu kaçırmaya yönelik yöntemlerine karşı alınan tamamlayıcı tedbirler üzerinde durulmuş, tüm kurum ve kuruluşlarımızın bu konuda dirayetle hareket ettiklerini memnuniyetle müşahade edilmiştir.

Bazı ülkelerin firari terör örgütü mensuplarını iade etmekten kaçınmalarının kabul edilemez olduğu belirtilerek iadelerin uluslararası hukukun ve sözleşmelerin gereği olduğu vurgulanmıştır.

Teröre ve terör örgütü mensuplarına verilen dış desteğin kesilmesi yönündeki çağrımız bir kez daha tekrarlanmış, bütün terör örgütleriyle mücadelenin kesintisiz olarak sürdürüleceği güçlü şekilde ifade edilmiştir.”

İlgili Terimler :

YORUMLAR

kayseri escort