Putin’den İdlib açıklaması: Rusya’nın kimseyle savaşa girmeye niyeti yok

02.03.2020 10:56

1.027 Kişi Okumuş

0 Yorum

Putin’den İdlib açıklaması: Rusya’nın kimseyle savaşa girmeye niyeti yok

Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya’nın kimse ile savaşa hazırlanmadığını, kimsenin aklına da savaş fikrinin gelmemesi için elinden geldiğini yaptığını söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Tass Haber Ajansı’na verdiği röportajda “Rusya’nın kimseyle savaşa girmeye niyeti yok, kimsenin aklına da savaş fikrinin gelmemesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Devlet başkanı, Rusya’nın savunma bütçesi açısından dünyada yedinci sırada olduğunu ve bu göstergede ABD, Çin, Suudi Arabistan, İngiltere, Fransa ve Japonya’ya ulaştığını hatırlattı. “Ayrıca, giderlerimiz yıldan yıla azalıyor” diye ekledi. “Ve diğer ülkelerin giderleri de artıyor.”

Putin, bunun savunma alanındaki Rusya’nın “yakalama” devleti rolünden vazgeçtiğinde benzersiz bir durum yarattığını belirtti. “İlk defa dünyada olmayan bu tür saldırgan silah sistemleri yarattık,” diye açıkladı başkan. “Şimdi onlar [diğer ülkeler] bizi yakalıyorlar. Bu genellikle benzersiz bir durum, daha önce hiç olmamıştı.”

Devlet başkanının belirttiği gibi, öncelikle kıtalararası olanlar da dahil olmak üzere ülkede yaratılan hipersonik şok kompleksleri anlamına gelir.

Ayrıca, 2000 yılında Rus ordusunun 1.3 milyondan fazla kişiye ulaşması halinde, şimdi 1 milyondan biraz daha fazlasının yeterli olduğunu ve modern ekipmanların birliklerde payının% 6’dan neredeyse% 70’e çıktığını hatırladı.

Röportajın video linki: https://putin.tass.ru/en

Tass.ru

İlgili Terimler :

YORUMLAR