Suriye Konusunda Suçluysam Erdoğan da Suçlu

24.07.2019 16:38

250 Kişi Okumuş

0 Yorum

Suriye Konusunda Suçluysam Erdoğan da Suçlu

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yönelik yapılan eleştirilerin başında gelen Suriye politikası ile ilgili Davutoğlu’nun “Suriye konusunda suçluysam Erdoğan da suçlu” mesajını verdiği belirtildi.

31 Mart Yerel Seçimleri sonrası AKP’ye yönelik yayınladığı manifesto ile yeni parti kuracağı iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanı olduğu dönemdeki Suriye politikasına yönelik eleştirilere cevap verdi. Davutoğlu yapılan eleştirilere “Suriye konusunda tüm olumsuzluklar benim üzerime yıkılmak isteniyor. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Genelkurmay, MİT hepsi ortak karar verir. Kendinizi dışında tutarsanız, bir kişiye yıkarsanız bu ahlaksızlık olur” cevabını verdi.

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu bugünkü yazısında Davutoğlu’na yakın kaynaklarla yaptığı görüşmeleri aktararak Suriye konusunda “Sayın Davutoğlu dış politika belirlemede kurumlara dikkat çekiyor. Bu sözlerin anlamı bir kişi karar veremez ortak karar verilir şeklindedir. Alınan kararlar yanlış ya da doğru ise sorumluluk herkesindir” dediği ifade ediliyor.

İlgili Terimler :

YORUMLAR