Suriye’deki Durum, İyiye Gidiyor

30.07.2019 15:53

168 Kişi Okumuş

0 Yorum

Suriye’deki Durum, İyiye Gidiyor
Suriye Dışişleri Bakanı el-Muallim bir konuşmasında; “Suriye’deki durum, geçen yıla oranla daha iyi bir durumda ve Suriye topraklarının % 80’i Suriye Devleti’nin kontrolü ve egemenliği altında.” diye belirtti.

Velid el-Muallim yaptığı açıklamanın devamında şöyle dedi: “Suriye’nin kuzeybatı ve kuzeydoğusunda hala terörist yuvaları var. Suriye’nin genelini teröristlerin işgalinden temizlemeye kararlıyız ve bunu vurguluyoruz. Suriye’de yasadışı olarak bulunan tüm yabancı askeri güçlerin Suriye’den çıkması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Suriye Dışişleri Bakanı, “Terörizmle mücadele devam edecek ve paralel olarak siyasi adımlar ve yeniden yapılanma programlarının uygulanmasının yanı sıra, özellikle altyapının en çok tahrip edildiği bölgelerde adımlar atılacaktır.” diye belirtti.

Suriye Dışişleri Bakanı, terörizmi “küresel salgın” olarak nitelendirdi ve bu olgunun diğer ülkelere yayılıp, onları da hedef alabileceğini ifade etti.

Velid el-Muallim, uluslararası toplumun Suriye’nin terörle mücadele çabalarını desteklemesinin gerektiğinin altını çizdi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR