Suriye’nin Zaferleri ABD’yi Öfkelendiriyor

12.03.2018 16:10

347 Kişi Okumuş

0 Yorum

Suriye’nin Zaferleri ABD’yi Öfkelendiriyor

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı, düşmanların Şam’ın kimyasal silah kullandığına dair yeni suçlamalarının onların Suriye ordusunun terörizme karşı savaştaki büyük zaferlerinden öfke duyduğunu gösterdiğini, ABD’nin Suriye ve tüm dünyada terörizmi desteklediğini belirtti.

Tesnim’e konuşan Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdat; Suriye düşmanlarının ordunun zafer ve başarılarının ardından Şam’ı kimyasal silah kullanmakla suçlamalarının tırmandığına işaretle, ABD’nin sadece Suriye’de değil, dünyanın dört bir yanında terörizmi desteklediğini ifade etti.

ABD’nin demokrasi ve insanların düşmanı olduğuna dikkat çeken Faysal Mikdat; ABD’nin teröristlerle müttefik hale gelirken, Suriye’nin Rusya, diğer güçler ve müttefik ülkeler başta olmak üzere kendi dostlarıyla birlikte terörizmle savaştığını ifade etti.

ABD’nin Şam’ı kimyasal silah kullanmakla suçlamalarının tamamen yalan olduğunu ve Beyaz Miğferliler, IŞİD ve Nusra Cephesi teröristleri gibi araç olarak kullandığı terör örgütlerine destek doğrultusunda gündeme getirdiğini, böylece Ortadoğu’daki politikalarını uygulamaya çalıştığını, ancak Suriye’deki tüm hedeflerin ulaşmakta ABD’nin yenildiğini kaydetti.

İlgili Terimler :

YORUMLAR