Yıldırım Hakkında İddia

29.01.2019 14:25

298 Kişi Okumuş

0 Yorum

Yıldırım Hakkında İddia

TBMM ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın bugün istifasını açıklayacağı, ardından Ankara’ya geçerek istifa dilekçesini işleme koyacağı ileri sürüldü.

“YILDIRIM BUGÜN İSTANBUL’DA İSTİFASINI AÇIKLAYACAK”

Uzun süredir tartışmalar neden olan Binali Yıldırım’ın istifa etmemesiyle ilgili Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, kulis bilgisi paylaştı. Selvi, “Bu arada kulağıma gelen bir kulisi paylaşmak istiyorum. Binali Yıldırım’ın yakın çevresine “Kesin istifa ediyorum. Ama her şeyin bir prosedürü var” dediği söyleniyor. Binali Yıldırım’ın 24 saat içinde istifa kararını açıklayacağı söyleniyor. Yıldırım’ın bugün İstanbul’da istifasını açıkladıktan sonra çarşamba günü Ankara’ya döndüğünde istifa dilekçesini işleme koyacağı ifade ediliyor.” dedi.

“HAFTAYA YENİ MECLİS BAŞKANIMIZI SEÇECEĞİZ”

Selvi, “Binali Yıldırım koltuktan güç alan değil, koltuğa güç veren isimlerden birisi. Böylece tereddütleri giderip İstanbul seçimlerine daha güçlü bir şekilde asılacak. Yıldırım’ın istifasıyla birlikte, Anayasa’nın 94. maddesine göre beş gün içerisinde adaylar belirlenecek, ardından da seçim sürecine geçilecek. Bu hafta Binali Yıldırım’ı uğurlayıp haftaya yeni Meclis Başkanımızı seçeceğiz.” yazdı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

kayseri escort