ABD’lilerin yarısı Trump’a Putin ile müzakere konusunda güvenmiyor

16.07.2017 12:57

Kişi Okumuş

0 Yorum

ABD’lilerin yarısı Trump’a Putin ile müzakere konusunda güvenmiyor

ABD merkezli The Washington Post gazetesinin ABC News kanalı ile birlikte ABD’lilerle düzenlediği anketin sonuçları, ABD’lilerin neredeyse yarısının ABD Başkanı Donald Trump’a, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile müzakere konusunda güvenmediğini ortaya koydu.

Ankete katılan kişilerin yüzde 48’i, Trump’a Putin ile müzakere konusunda güvenmediğini, yüzde 18 ise ‘biraz güvendiğini’ belirtti.Bunun yanında katılımcıların yüzde 32’si, Trump’ın Putin ile görüşebilecek kapasiteye sahip olduğunu ifade etti. Soruları yanıtlayan ABD’lilerin yüzde 47’sinin ise Trump’a diğer dünya liderleriyle de müzakere etme konusunda güvenmediği anlaşıldı.

TRUMP’A ONAY REYTİNGİ YÜZDE 36’YA GERİLEDİ

Anketin verileri, ABD’lilerin yüzde 60’ının Rusya’nın ABD’deki başkanlık seçimlerine ‘müdahale etmeye çalıştığından’ emin olduklarını, ankete katılanların yüzde 44’ünün de Trump’ın bundan ‘yarar çıkardığını’ düşündüklerini ortaya koydu.

Araştırmadan ayrıca Trump’ın onay reytinginin yüzde 36’ya gerilediği, ABD vatandaşlarının yüzde 58’inin çalışmalarından memnun olmadıkları anlaşılıyor.10-13 temmuz tarihlerinde yapılan ankete 1001 ABD vatandaşı katıldı.

Geçtiğimiz haziranda Harvard-Harris Poll şirketinin Hill için yaptığı ankette, Trump’ın reytinginin ilk kez yükseldiğini göstermişti.

O zaman ABD vatandaşlarının yüzde 48’i, Trump’ın çalışmalarından memnun olmadıklarını ifade etmişti.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz