Acil serviste ‘Önce muayene’ diyen doktora saldırı

24.07.2018 17:06

331 Kişi Okumuş

0 Yorum

Acil serviste ‘Önce muayene’ diyen doktora saldırı

Adana’da Seyhan Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde doktor Mazlum Işık, üroloji hekimine tedavi olmak isteyen hastaya önce muayene olması gerektiğini söyleyince saldırıya uğradı.

Olay geçen pazar günü kent merkezindeki Adana Seyhan Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde meydana geldi. Bir hasta ve yakını, acil servise müracaat ederek üroloji hekimine tedavi olmak istediğini söyledi. Görevli Acil Servis Nöbetçi Doktoru Mazlum Işık, hastayı muayene edip, ona göre üroloji uzmanına danışacağını belirtti.

Ancak hasta, iddiaya göre muayeneyi reddedip küfrederek olay çıkardı. Arbede sırasında darp edilen Mazlum Işık, aldığı darbeler sonucu bulantı ve kusma şikayetleri üzerine aynı hastanenin Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Servisi’ne kaldırılarak müşahede altına alındı. Doktora saldıran E.G. ve N.Y. ise polis tarafından gözaltına alındı.

Olayın ardından açıklama yapan Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hilal ve yönetim kurulu üyesi Dr. Muhsin İnal, SES Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel ile Dr. Yaşar Ulutaş, hekimlere yapılan şiddeti kınadıklarını belirterek, suçluların en ağır cezaya çarptırılmasını istedi.

Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR