Akşener’den Erdoğan’a: Soylu’nun dedikleri doğru mu?

05.08.2022 20:30

72 Kişi Okumuş

0 Yorum

Akşener’den Erdoğan’a: Soylu’nun dedikleri doğru mu?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yalova’da esnaf ziyareti sırasında bir gencin uyuşturucu ile mücadeleyle ilgili Süleyman Soylu’nun geçtiğimiz günlerde yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla bağlantılı soruya yanıt verdi.

Akşener daha sonra bu cevabı Twitter üzerinden paylaştı: “Bak sayın Erdoğan sana ulaşamayan Ak Partili kızlarımız bana soruyor: Süleyman Soylu’nun dediğine göre Ak Parti iktidarı, 15 Temmuz 2016’ya kadar uyuşturucuyla mücadele etmemiş. Bu iddia karşısındaki cevabını milletçe, merakla bekliyoruz. Haydi bakalım buyurun, açıklayın.”

Akşener soruyu şu şekilde yanıtlamıştı:

“Ben Sayın Soylu’nun o tweetlerine cevap vermemiştim. Siz şimdi dürttüğünüz için cevap vereceğim.

“Sayın Soylu diyor ki; ‘Uyuşturucuyla mücadele 2016, 15 Temmuz sonrası’. Peki, AK Parti iktidarı 2002’de başladı değil mi? Sayın Cumhurbaşkanımız o zaman Başbakanımız mıydı? Evet. Demek ki bütün o süreç içerisinde katiyetle Sayın Soylu iddiasına göre sevgili yavrucuğum, uyuşturucu mücadelesini bu arkadaşlar yapmamış.

“Şimdi ben Sayın Cumhurbaşkanına, Sayın Erdoğan’a soruyorum: Süleyman Soylu’nun dedikleri doğru mudur? Captagon’la ilgili mevzuya girin Google’a sevgili kızlarım. Kimin zamanında olduğunu anlarsınız. O ilgili kişi de şu anda sarayda. Tamam mı canım. Bak hiç bu cevapları vermeyecektim, sordunuz veriyorum şimdi. İyi ki de sordun.”

BBC Türkçe

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz