Amerika’lı araştırmacı: Trump’ın göçmen karşıtı siyasetleri, utanç vericidir

27.06.2018 11:31

232 Kişi Okumuş

0 Yorum

Amerika’lı araştırmacı: Trump’ın göçmen karşıtı siyasetleri, utanç vericidir

Amerika’lı araştırmacı Andrea Perry, başkan Trump’ın göçmen karşıtı siyaseti ve binlerce çocuğu ebeveyninden ayırmasının Amerika için utanç vesilesi olduğunu ifade etti.

İrna’nın bildirdiğine göre Brookings düşünce merkezi üyelerinden Andrea Perry, “Trump’ın demokrasi için sıfır tolerans siyaseti” başlıklı raporunda, Amerika başkanı Trump’ın göçmenlerin Amerika’ya sığınma taleplerini inceleyen yasaların iptali yönündeki ifadelerine dikkat çekerek, Trump’ın göçmen karşıtı siyasetlerinin Amerika’nın itibarına telafi edilemez darbe indirdiğini belirtti.

Andrea Perry rapordaki açıklamasının devamında Trump’ın binlerce çocuğu göçmen ebeveyninden ayırma girişiminin renkli derililerin ayrı ayrı kamplarda tutulduğu kölelik dönemini andırdığını ifade etti.

Raporda ayrıca Trump’ın göçmen karşıtı siyasetlerinden hedefinin renkli derililerin Amerika’ya girişini engellemek ve Amerika’da demokrasi ve adaleti gölgelemek olduğuna dikkat çekerek, Trump’ın demokrasiyle alay ettiği, bu girişimin gözardı dilemez bir mesele olduğunu belirtti.

Parstoday

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz