Ankara’da ‘IKBY’de bağımsızlık referandumu’ konulu konferansa yasak

16.09.2017 13:24

Kişi Okumuş

0 Yorum

Ankara’da ‘IKBY’de bağımsızlık referandumu’ konulu konferansa yasak

Ankara Valiliği, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Türkiye’nin karşı çıktığı 25 Eylül’deki bağımsızlık referandumuna ilişkin düzenlenmesi planlanan konferansa, ‘terör örgütünce istismar edilebileceği’ gerekçesiyle yasak getirdi.

Valilik’ten yapılan yazılı açıklamada, bugün Çankaya ilçesinde bir otelde ‘Kürdistan Bölgesi Bağımsızlık Referandumu ve Türkiye-Kürdistan Bölgesi İlişkilerinin Geleceği’ konulu konferans düzenlenmesinin planlandığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen gelişmeler başta olmak üzere terör örgütleri mensuplarınca söz konusu etkinliğe yönelik sansasyonel eylem girişiminde bulunulabileceği şeklinde istihbari bilgiler bulunmaktadır. Ayrıca birtakım toplumsal duyarlılıklar nedeniyle toplantıya katılacak olan grup ve şahıslara yönelik olarak bazı kesimler tarafından tepki gösterilebileceği ve bunun provokasyonlara da neden olabileceği değerlendirilmektedir.”Bu nedenle konferansın, yasanın verdiği yetkiye dayanılarak yasaklandığı belirtilen açıklamada, yasağa uymayanlar hakkında ilgili kanunlar kapsamında yasal işlem yapılacağı aktarıldı. Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz