Asgari ücretlilere Kötü Haber

21.11.2018 17:34

396 Kişi Okumuş

0 Yorum

Asgari ücretlilere Kötü Haber

Asgari ücretten alınan verginin kaldırılması için TBMM’ye verilen önerge; AKP’li vekillerin ret, MHP’li vekillerin çekimser oyuyla reddedildi.

Asgari ücretle geçinmeye çalışanlardan alınan verginin kaldırılması teklifi; AKP’li vekillerin ret, MHP’li vekillerin çekimser oyuyla reddedildi.

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın “Asgari ücretliden vergi alınmasın” şeklinde verdiği önerge, AKP ve MHP’li milletvekillerinin oyları ile reddedildi.

İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, 14 Kasım Çarşamba günü TBMM Başkanlığı’na asgari ücretli çalışanların gelir seviyelerinin iyileştirilmesi için gereken incelemenin yapılması ve gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak amacıyla araştırma önergesi vermişti. Asgari ücretle çalışanlardan vergi alınmamasına yönelik verilen önergede, “İş gücünün önemli bir kısmını oluşturan ancak refah seviyesi açısından beklenen noktada bulunmayan asgari ücretli çalışanların gelir seviyelerinin iyileştirilmesi için ücretleri üzerinden alınan her türlü vergiden muaf tutulmaları gerekmektedir. Bu kapsamlı çalışmanın temelini oluşturması ve asgari ücretli çalışanlarla ilgili detaylı bilgi havuzuna ulaşılması amacıyla; Anayasa’nın 98. ve TBMM İçtüzüğünün 104. ve 105 maddeleri gereğince Meclis araştırması açılmasını arz ve teklif ederiz” ifadeleri yer almıştı.

AKP VE MHP OYLARIYLA REDDEDİLDİ

Türkkan’ın “Asgari ücretli çalışanların gelir seviyelerinin iyileştirilmesi ve asgari ücretten vergi alınmaması için gereken tedbirlerin alınması” ile ilgili araştırma önergesi AKP’nin ret, MHP’nin çekimser oyu ile reddedildi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR