Atatürk’ün sevdiği şarkılar albüm oluyor

13.08.2023 14:17

103 Kişi Okumuş

0 Yorum

Atatürk’ün sevdiği şarkılar albüm oluyor
“Atatürk” dizisinin yayınlanmama kararının yankıları sürerken, Atatürk konulu bir başka proje haberi geldi. Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatape’nin vasiyeti üzerine Atatürk’ün sevdiği şarkılar albüm oluyor.
Yemen Türküsü”nden “Vardar Ovası”na, “Fikrimin İnce Gülü”nden “Sarı Zeybek”e Atatürk’ün en sevdiği şarkılar albüm oluyor.

Hürriyet’ten Behlül Aydın’ın haberine göre müzik yapımcısı Murat Yıldırım, 2012 yılında vefat eden Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatape’nin vasiyeti üzerine özel bir albüm hazırladığını duyurdu.

“Vasiyet” adlı albümde “Ah Bu Gönül Şarkıları”, “Yemen Türküsü”, “Vardar Ovası”, “Fikrimin İnce Gülü”nün de aralarında olacağı 9 şarkı yer alacak.

Ön hazırlık çalışmaları devam eden projede eserleri seslendirmeleri için Ülkü Adatepe’nin önerdiği Ajda Pekkan, Candan Erçetin, Cem Adrian ve Seçil Heper gibi sanatçılara teklif götürüldü.

Albümde ayrıca, dünya çapında tanınmış bir sanatçı ile bir Türk şarkıcının düetinin yanı sıra sürpriz bir ismin seslendireceği Atatürk’ün Ülkü Adatepe’ye yazdığı şiir de yer alacak.

Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar-2 (Plak) | GDL Retro
Sputnik
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz