Bahçeli: 81 Düzce’den sonra 82 Kerkük, 83 Musul

03.10.2017 16:00

Kişi Okumuş

0 Yorum

Bahçeli: 81 Düzce’den sonra 82 Kerkük, 83 Musul

MHP lideri Bahçeli, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) bağımsızlık referandumuna Kerkük’ün de dahil edilmesiyle ilgili “Şartlar oluştuğunda, tarih coğrafyaya dar geldiğinde Misak-ı Milli uyanacak, 81 Düzce’den sonra, 82 Kerkük, 83 Musul deme hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır” dedi.

Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Şartlar oluştuğunda, tarih coğrafyaya dar geldiğinde Misak-ı Milli uyanacak, 81 Düzce’den sonra, 82 Kerkük, 83 Musul deme hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır” ifadelerini kullandı.

​Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

‘O PARMAĞI ELİYLE BİRLİKTE GÖVDESİNE KADAR KIRARIZ’

  • Türk milletine parmak sallayanlar varsa o parmağını eliyle birlikte gövdesine kadar kırar hatta koparırız. Türk milletine kafa tutan varsa o kafaya balyoz gibi inecek iradeyi ispata hazırız. Yeri gelir yufka yürekli yeri gelir tunç bilekli oluruz.

‘BARZANİ’NİN ISRAR VE İNADI SÜRERSE BELASINI MUHAKKAK BULACAK’

  • Bir aşiret lideri (IKBY lideri Mesud Barzani) çıkıp haddini hududunu aşarak bağımsızlıktan bahsedebilmektedir. Bağımsızlık 16 yaşından beri hayaliymiş sonunda ölüm de olsa hazırmış. Hayal peşinde koşan Peşmerge başı kabusla tanışacak ısrar ve inadı sürerse belasını muhakkak bulacak.

‘5.000 ÜLKÜCÜ BEKLİYOR, BLÖF YAPMIYORUZ, PALAVRADAN KONUŞMUYORUZ’

  • En az 5 bin ülkücü Türk kentlerindeki birlik mücadelesine katılmak üzere hazır beklemektedir. Blöf yapmıyoruz palavradan konuşmuyoruz. Bu konuda şakamızın da olmadığını altını çizerek belirtmeyi yaralı buluyorum. Türkmenlerin hakları çiğnenirken biz rahat olamayız. Kerkük elden giderken bize gece başımızı yastığa huzurla koyamayız.

‘BARZANİ REFERANDUMU TÜMDEN İPTAL ETMELİDİR’

  • Barzani derhal aklını başına almalıdır, referandumu tümden iptal etmelidir. Ülkemizin Irak ve İran’la ilişkilerini canlandırması makul ve mantıklı bir tavırdır.

‘BİZİ KÜRT DÜŞMANI GÖSTERMEK İÇİN ÖZEL YETİŞTİRİLMİŞ AJANLAR FAALİYETTEDİR’

  • Kandil ve Erbil’de bir gece ansızın görülmek Türk milleti için mesele değildir Türkiye Cumhuriyeti için hiç zor olmayacaktır. MHP Irak’ta yaşayan değişik halkların farkındadır. Kökeni ne olursa olsun her insana hürmek duyuyoruz. Bizi Kürt düşmanı göstermek için özel yetiştirilmiş ajanlar faaliyettedir.

’25 EYLÜL REFERANDUMU DÖRT PARÇALI BÜYÜK KÜRDİSTANIN ÖN HAZIRLIĞI’

  • Bilinmelidir ki 25 Eylül referandumu dört parçalı büyük Kürdistanın ön hazırlığı, ön kapısıdır. Buna sabır göstermek, gözümüzün önünde infaz fermanımızın yazılmasına sessiz kalmak mümkün değildir. 1 Ekim günü TBMM’nin açılış konuşmasını yapan sayın Cumhurbaşkanının ‘Sınırımızda fitne kuyusu kazdırmayız’ beyanı çok nettir, Türkiye Cumhuriyeti’nin duruşunu özetlemektedir.

‘BARZANİ’NİN İPİ BAŞKALARININ ELİNDEDİR’

  • Barzani’nin ipi başkalarının elindedir. Kürt kökenli kardeşlerim oyunu artık görmelidir. Diyarbakır’daki bir kardeşimizi Barzani’yi bizim kadar sevmesi akla mantığa hakarettir. Erbil’deki Kürt kökenli kardeşimiz de bizimdir Erbil’deki Kürt kökenli kardeşimizin de namus ve şerefi bizlere emanettir. Barzani’nin acilen yanlıştan dönmesini arzuluyoruz.

‘TÜRKİYE SINIR ÖTESİNE YÖNELİK MÜCADELE RUHUNU HAREKETE GEÇİRMELİ’

  • Beklentimiz 22 Eylül’deki MGK kararlarının ruhuna uygun devlet politikasının jeopolitik riskleri göğüsleyecek ölçüde, milli bekayı güvenceye alacak biçimde oluşturulup olgunlaşmasıdır.Türkiye Barzani referandumunun sonuçlarını tavizsiz şekilde takip etmeli, sınır ötesine yönelik mücadele ruhunu hareket geçirmelidir.

‘İSPANYA’DAKİ REFERANDUM YOK HÜKMÜNDEDİR’

  • İspanya’daki referandumun yok hükmünde görülmesi bizim için esas ve asıl bir karardır.Türkiye olarak çok dikkatli bir politika izlemeliyiz.
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz