Barzani: Irak halkına hizmet ulaştırmak önceliktir

31.07.2018 09:34

279 Kişi Okumuş

0 Yorum

Barzani: Irak halkına hizmet ulaştırmak önceliktir

Irak Kürt bölgesi özerk yönetim başbakanı Neçirvan Barzani, halka hizmet götürmenin öncelikleri olduğunu söyledi.

Barzani, Irak başbakanı Haydar el’ibadi ile görüşmesinde  halka hizmet ulaştırmak için ortak bir komite kurulmasını istedi.

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, başkent Bağdat’ta Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi.

İbadi’nin ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre görüşmede “ülkedeki siyasi ve genel durumun yanı sıra Bağdat ile Erbil arasındaki ortak meseleler” ele alındı.

Açıklamada ayrıca görüşmede terör örgütü DEAŞ’e karşı kazanılan zafer sonrası ortak ulusal çıkarlar temelinde Bağdat-Erbil hattında iletişimin devam etmesinin vurgulandığı belirtilirken, “Irak’ı risk ve tehlikelerden uzak tutmak için işbirliğinin muhafaza edilmesi gerekiyor.” ifadesine yer verildi.

İbadi- Barzani görüşmesinde 12 Mayıs’taki genel seçimler sonrası devam eden hükümet kurma çalışmalarına da değinildi. İkilinin yeni hükümetin kurulması noktasında birbirine yakın görüş açılarına sahip olduğu kaydedildi. Irak’ta 12 Mayıs’ta yapılan genel seçimlerin üzerinden yaklaşık 3 ay geçmesine rağmen henüz hükümet kurulamadı.

Parstoday

İlgili Terimler :

YORUMLAR