Bilmeden Arı Kovanına Çomak Sokmuşum

20.06.2018 12:14

513 Kişi Okumuş

0 Yorum

Bilmeden Arı Kovanına Çomak Sokmuşum

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Akşener, hakkındaki FETÖ suçlamalarının iftira olduğunu belirtirken “Milletimin dışında bana talimat verecek kişi, henüz anasının karnından doğmadı” dedi. Akşener, FETÖ suçlamaları hakkında geçmişte ‘Gereğini yapmazsanız şerefsizsiniz’ dediğini hatırlattı ve “Şerefsiz şerefsiz geziyorlar” diye ekledi.

Dün Bolu’daki mitinginde konuşan Meral Akşener, hakkındaki FETÖ suçlamalarına yine sert çıktı.

‘KERESTE GİBİ ADAMLAR…’

Akşener özetle şunları söyledi:

“Ben bilmeden arı kovanına çomak sokmuşum. TİKA ile ilgili ‘Büyük çiftlik olmuş, devlet kurumlarını elimize alacağız’ dedim. Binali Yıldırım çıktı, Pensilvanya’dan talimat alıp, TİKA’yı kapatacağımı söyledi. Koskoca Başbakan çıkıyor, yalan söylüyor. Bir başbakan söylediklerinin arkasında durur. Yalancı, iftiracı damgasını yemez. Benim dokunulmazlığım yok, gereğini yap kardeşim. Pensilvanya’dan ben talimat malimat almadım. Milletimin dışında bana talimat verecek kişi, henüz anasının karnından doğmadı. 2.5 yıldır bu kereste gibi adamlara ‘Sözünüzün gereğini yapın, yapmazsanız şerefsizsiniz’ dedim. Şerefsiz şerefsiz geziyorlar.

‘TİKA, MALİ DİYE BİR ÜLKENİN MECLİSİNİ YAPMIŞ’

TİKA yıllık 8 milyar dolar para harcıyormuş. 6.5 milyar doları sizin paranız. Fabrikaları yapmak yerine satmışlar ama Kolombiya’da okul açmışlar, Ekvador’un denizini temizlemişler. Sendikalara bina yapmışlar. Daha ilginci var, Mali diye bir ülkenin, onların meclisini yeniden yapmışlar. Rahmetli Özal tarafından Türk Cumhuriyetleri ile köprü olsun, diye kurulmuş olan TİKA’nın bugün yapmış olduğu işler. Hangi yandaş bedava para almış, hangi yolsuzluklar var; bunların hepsine tek tek bakacağız, gereğini yapacağız. AFAD diye kurum var, onu çalışıyoruz. Çıkacak ortaya.”

Rasthaber

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz