Bin Selman Kaşıkçı Cinayetinin Sonuçlarıyla Yüzleşmeye Başladı

02.12.2018 14:04

353 Kişi Okumuş

0 Yorum

Bin Selman Kaşıkçı Cinayetinin Sonuçlarıyla Yüzleşmeye Başladı

Suud rejiminin veliaht prensi Muhammed bin Salman G-20 liderler zirvesinde liderlerin itinasızlığı ve umursamazlığı ile karşılandı.

Amerika’da yayımlanan Wall Street Journal gazetesi konu hakkında yayımladığı raporunda, Suud rejiminin veliaht prensi Muhammed bin Salman G-20 liderler zirvesinde Arabistanlı muhalif gazeteci yazar Cemal Kaşıkçı cinayetinin sonuçları ile karşılaşmaya başladığını yazdı.

Gazete raporunda, Muhammed bin Salman faydasız bir çıkış yaparak Cemal Kaşıkçı cinayetinde eli bulunmadığını göstermek için G-20 liderler zirvesine katıldığını, fakat zirvede liderlerin soğuk tutumu ve itinasızlığı ile karşılaştığını belirtti.

Amerika’nın Wall Street Journal gazetesi, CIA’nin gizli raporunda Muhammed bin Salman’ın Kaşıkçı’yı infaz eden ekiple doğrudan bağlantı içinde olduğu belirtildiğini yazdı.

Gazete, CIA bulguları Muhammed bin Salman’ın İstanbul’a gelen infaz ekibi ile doğrudan irtibat halinde olduğunu ve danışmanlarından Suud Kahtani’ye en az 11 mesaj gönderdiğini ortaya koyduğunu belirtti.

Bu arada medya organlarının G-20 liderler zirvesinden yayımladıkları görüntüler, liderlerin Muhammed bin Salman ile görüşmek bir yana, hatta onunla bir arada görünmek bile istemediklerini ortaya koydu.

İlgili Terimler :

YORUMLAR