Bir Evde 52 Kişiye YSK’dan Onay

27.01.2019 14:27

372 Kişi Okumuş

0 Yorum

Bir Evde 52 Kişiye YSK’dan Onay

YSK’nın, Yalova’ya bağlı Armutlu ilçesinde bir dairede 52 seçmenin ikamet ettiğini onayladığı iddia edildi.

Yalova’ya bağlı Armutlu ilçesinde bulunan İhlas Tatil Köyü’nde bir dairede 52 seçmenin ikamet ettiğinin tespit edilmesi üzerine, CHP Armutlu Belediye Başkan Adayı Ali Çetinkaya ve CHP Armutlu İlçe Başkanı Gönül Yıldırım, hayali seçmen şikâyetiyle savcılığa ve ilçe seçim kuruluna suç duyurusunda bulunmuştu.

İlçe seçim kurulu, CHP’nin yaptığı başvurunun ardından incelemesini tamamlayarak gönderdiği yazıda, Armutlu İhlas Tatil köyündeki bir dairede 52 kişinin oturduğunun polis tutanakları ile tespit edildiğini ve bu yüzden başvurunun reddine karar verildiğini belirtildi.

CHP Armutlu Belediyesi başkan adayı Ali Çetinkaya, yaptığı açıklamada, “Bir dairede 52 kişi yaşadığına dair şikayetimiz seçim kurulu tarafından reddedildi. Kim görmüş o dairede bu kişileri dedik. ‘Beyan edildi’ dediler. Zaten beyan edenler bu hukuksuzluğu yapıyor. Bir dairede 52 kişi fizik kanunlarına göre sığamaz. YSK bir dairede 52 kişinin kaldığını onaylıyor.İşte ülkemizdeki adalet. Biz de bir üst mahkemeye başvurduk. Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

Yeniçağ

İlgili Terimler :

YORUMLAR