Bomba ihbarları yüzünden Moskova’da bir dizi alışveriş merkezi ve gar tahliye edildi

28.11.2018 14:52

325 Kişi Okumuş

0 Yorum

Bomba ihbarları yüzünden Moskova’da bir dizi alışveriş merkezi ve gar tahliye edildi

Rusya’nın başkenti Moskova’daki bir dizi alışveriş merkezi ve bir tren garı, bomba ihbarı içeren telefonların gelmesi ardından tahliye edildi.

Sputnik’e bilgi veren güvenlik kaynakları, ihbarlarından ardından Moskova’nın en işlek istasyonlarından biri olan Kiev Garı’nın ve 12 alışveriş merkezinin tahliye edildiği kaydedildi.Tahliye edilen alışveriş merkezlerinin isimleriyse şöyle sıralandı: Gorod, Gorbuşkin dvor, Viva, Atrium, Zvezdoçka, Tsvetnoy, Elektronika na Presne, Zvezda, Kapitoliy, Gagarinskiy, Megapolis, Horoşo.

Öte yandan alışveriş merkezlerinden tahliye edilenlerin sayısı 3.750 olarak verilirken, kordon altına alınan tüm binalarda bomba olması ihtimaline karşı kontrollerin devam ettiği belirtildi.

Bu arada Sputnik’e bilgi veren bir diğer kaynak da bomba ihbarı içeren telefonların yurtdışından geldiğini, telefon edenlerin kimlikleriniyse belirmeye çalıştıklarını söyledi.

Rusya’da geçen sonbaharda birbiri ardına gelen bir dizi bomba ihbarı nedeniyle alışveriş merkezleri, garlar ve çeşitli yerlerden toplam 350.000 kişi tahliye edilmişti. Hepsi asılsız çıkan bu ihbarlarından ‘telefon terörizmi’ olarak bahsedilmeye başlamıştı.

Bu arada soruşturmaların ardından geçen yılki ihbarlar içeren aramaların çoğunun Ukrayna topraklarından yapıldığı ortaya çıkmıştı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR