Canikli’den Afrin açıklaması

08.02.2018 09:56

Kişi Okumuş

0 Yorum

Canikli’den Afrin açıklaması

Mili Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Zeytin Dalı Harekatı’nda sivil kayıpların olduğu yönündeki iddialara ilişkin “Bir zayiat varsa onlar sivil gibi görünen, görünmek isteyen ama etek giymiş teröristlerdir. Karıştırmamak lazım, onlar sivil değil, onlar terörist” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda hükümet adına söz alan Mili Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’nda sivillerin öldürüldüğüne yönelik bütün iddiaların yalan ve manipüle edilmiş belli algı oluşturmaya yönelik haberler olduğunu öne sürdü.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ‘sivillerin zarar görmemesi için gösterdiği hassasiyetin takdire şayan olduğunu’ söyleyen Canikli, hiçbir ülkenin ordusunun bu kadar titiz bir operasyon gerçekleştirmediğini savundu.

Canikli, özetle şunları söyledi:

“Sivil kaybı şu olabilir; etek giyen teröristler var. Bu doğru gerçekten. Burada da aynısını yapıyorlar. Yani sivil olarak etek giyen teröristleri kastediyorlar çok büyük bir ihtimalle. Bir zayiat varsa onlar sivil gibi görünen, görünmek isteyen ama etek giymiş teröristlerdir. Karıştırmamak lazım. Onlar sivil değil, onlar terörist. Özellikle sivil kıyafeti içine girerek uluslararası kamuoyunda Türkiye’ye yönelik bir algı oluşturmaya çalışıyorlar, hepsi bu. Orada esas katliamı yapan, zorla insanları, çocukları sözde askere almaya çalışan ve karşı çıktıklarında katleden, terör örgütü. Konuşulması gerekiyorsa, eleştirilmesi gerekiyorsa bunun eleştirilmesi gerekiyor. Katliam varsa katliam bu. Terör örgütü bütün halkı, oradaki on binlerce insanı canlı kalkan yapıyor. “

İlgili Terimler :

YORUMLAR