CHP’li Özkan: Kılıçdaroğlu görevine devam edecek

26.06.2018 10:17

438 Kişi Okumuş

0 Yorum

CHP’li Özkan: Kılıçdaroğlu görevine devam edecek

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den yüzde 8 oranında az oy alması sonrası parti içi başlayan tartışma devam ediyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, istifa çağrıları gündemdeyken “Kılıçdaroğlu görevine devam edecek” açıklaması yaptı.

CHP, 24 Haziran’daki seçimde yüzde 22’lik bir oya sahip oldu. Bu, partinin Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında girdiği 4. seçim. Şimdiye kadar Kılıçdaroğlu başkanlığında en düşük oyu alan CHP’de tartışma, Muharrem İnce’nin yüzde 30’luk oyu almasıyla başladı. Bazı vekiller ve PM üyeleri, Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet ederken İnce’nin genel başkanlık koltuğuna oturması gerektiğini dile getiriyor.

‘KURULTAY PLANIMIZ YOK’

Bu tartışmalar devam ederken CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’dan bir açıklama geldi. Cumhuriyet’te yer  alan habere göre, “Kılıçdaroğlu görevine devam edecek. Bugün 3.5 saat toplantı yaptık. Geleceği planladık. Kurultay planımız yok” dedi.

Özkan, “CHP olarak karşımızdaki büyük sorunları biliyoruz. Türkiye’yi bulunduğu dar boğazdan çıkarmak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere bugün partisinin CHP Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) toplayacak.

Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz