Despotik Suudi Rejiminin Yemen’e Saldırıları Devam Ediyor

02.02.2018 12:23

329 Kişi Okumuş

0 Yorum

Despotik Suudi Rejiminin Yemen’e Saldırıları Devam Ediyor

El Meyadin’in haberine göre, Yemen krizi boyunca şimdiye dek herhangi bir olayın meydana glmediği “El Muhre” vilayetinde ağır çatışmalar meydana geldi. Edinilen bilgilere göre “El Kaide”ye bağlı bazı silahlı şahıslar bölgede bulunan bir güvenlik kontrol noktasına saldırdı.

Bu olaydan birkaç saat önce de Suudi Arabistan’a mensup askeri güçler Yemen’in doğusunda bulunan bu vilayete yerleşmeye başlamıştı; Suudiler uzun zamandan beri Umman ile ortak sınırı olan bu bölgeden Ensarullah Hareketi’ne silah sevkiyatı yapıldığını idda ediyordu.

Sözü geçen gelişmelerle eş zamanlı olarak, ordunun füze birlikleri ile halk gönüllüleri, eski Cumhurbaşkanı Hadi’ye mensup güçlerin bulunduğu “Taez” vilayetine birer “Zilzal-1” füzesi fırlattı. Bu olaylar ise Suudi savaş uçaklarının yaptığı ağır bombardıman saldırısına rağmen gerçekleşti.

Bölgede bulunan bir askeri yetkilinin aktardığı bilgilerin doğrultusunda, Suudilerin “Necran” saldırısı da başarısız kaldı. Suudi Arabistan’ın bu çatışmada kullandığı helikopterlerle savaş uçakları vasıtasıyla yapılan saldırılara Yemenli güçler tarafından ağır şekilde karşılık verildi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR