Doğru Zamanda Karşılık Vereceğiz

06.10.2018 14:12

260 Kişi Okumuş

0 Yorum

Doğru Zamanda Karşılık Vereceğiz

Filistin İslami Cihad Genel Sekreteri, siyonist rejimin Filistin halkına karşı aralıksız suçlarının ardından Siyonist rejimi uyardı. Direniş gruplarının ve onların başlarında El-Kudüs ve El-Kassam gruplarının Siyonist rejimin işlediği suçlar hakkında sessiz kalmayacaklarını vurguladı.

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nehhale, cesur Filistin direnişinin Gazze Şeridi etrafındaki Siyonist yerleşim yerlerini yaşanmayacak bir yere dönüştürmek için yeterli güce ve kapasiteye sahip olduğunu vurguladı.

Direniş gruplarının ve onların başında El-Kudüs ve El-Kassam gruplarının sessizliğinin uzun sürmeyeceğini ve milletimizin kanı için doğru zamanda karşılık vereceğine dikkat çekti.

İslami Cihad Genel Sekreteri; Siyonistlerin Geri Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşü’ne saldırılarının, insanları öldürme ve hedef almasının durdurulması gerektiğini vurguladı.

En-Nehhale, 2016 yılında İslami Cihad eski Genel Sekreteri Ramazan Abdullah’ın Filistin halkının hareketine engel olan durumdan çıkış için sunduğu on maddelik çözüme bağlı olduklarını söyledi.

El-Fetih ile Hamas arasında çözülmemiş olan uzlaşma dosyasının doğrudan Gazze Şeridi kuşatmasıyla bağlantılı olduğunu da sözlerine ekledi.

En-Nehhale, Ebu Mazen’e hitabında, özerk teşkilatın Filistin ulusal planının, Siyonist projenin aleyhine olduğunu fark etmesi için zamanın geldiğini söyledi.

En-Nehhale, ”Ebu Mazen, Filistin halkının ve İslam Ümmeti’nin tarihi düşmanı ile taviz, uzlaşma girişimleri ve imtiyaz verecek şekilde konuşmamalı ve Filistinlilerle de savaş ve yaptırım dilinde konuşmamalıdır” dedi.

İslami Cihad Siyasi Büro üyesi Halid El-Batş, Geri Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşlerine tüm komplolara rağmen devam edeceklerini söyledi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR