Gazze’ye Askeri Operasyon Uzak Değil

17.07.2018 13:22

272 Kişi Okumuş

0 Yorum

Gazze’ye Askeri Operasyon Uzak Değil

Siyonist Rejim Dışişleri Bakanlığı, rejim tarafından Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların şiddetlenmesinin uzak bir ihtimal olmadığını belirtti.

Siyonist Rejim Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman; Gazze Şeridi’ne kapsamlı bir askeri operasyon düzenlenmesi İsraillilerin geneli için zorunludur ancak son seçenek olarak bu seçeneği kullanmak uzak bir ihtimal değildir, açıklamasında bulundu.

Yedioth Ahronot gazetesine konuşan Liberman ayrıca, Kudüs işgalcisi Siyonist Rejim tarafından Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların artabileceğini belirtti. Liberman daha sonra, İsrail’in Gazze’de ateşkes yapılmasını kabul etmediğini iddia ederek; ortada herhangi bir ateşkes yoktur ve biz Hamas’a Cumartesi günü gayet açık ve anlaşılır bir mesaj verdik ve bu mesaj sözlü değil uygulamalıydı, umarım mesaj yerine ulaşmıştır, her durumda top artık onların sahasındadır, ifadelerini kullandı.

Tüm bunlar yaşanırken Siyonist Rejim medyası geçtiğimiz hafta boyunca rejim ordusu komutanlarından naklederek, İsrail Ordusunun hiçbir zaman ateşli uçurtmalar nedeniyle Gazze’de bir savaşa dahil olmayacağını duyurdu.

Liberman açıklamalarının devamında tehditte bulunarak; İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik operasyon yapmasının önünde, hatta bu operasyon çok şiddetli ve acı olsa dahi hiçbir engel olmadığını çünkü artık kendilerinin bu durumun devam etmesini kabul edemediklerini ifade etti.

Netanyahu’nun ateşli uçurtmalarla ilgili açıklaması

Öten yandan Siyonist yerleşimcilerin yaşadığı Syderot kasabını ziyaret eden Siyonist Rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu, ateşkesin ateşli uçurtmaları ve balonları kapsamadığını belirtti.

Netanyahu Siyonist Rejim’in işlediği cinayetleri örtbas etmek için, Filistinlilerin kendilerini savunmak amacıyla bireysel olarak Siyonist askerlere ve keskin nişancılara yönelik yaptıkları her eylemin yani ateşli balon ve uçurtma göndermelerinin, onlara göre uçurtma terörizmi olduğunu belirtti.

İsrail İHA’ları Gazze’nin kuzeyine saldırdı

Öte yandan Siyonist Rejim İHA’ları dün Gazze Şeridi’nin güneyinde direniş güçlerine ait iki bölgeye saldırı düzenleyerek bir kez daha ateşkesi ihlal etti.

Rasthaber

İlgili Terimler :

YORUMLAR