Göstericilerin Taleplerini Yerine Getirmek İçin Çalışıyoruz

01.08.2018 13:08

295 Kişi Okumuş

0 Yorum

Göstericilerin Taleplerini Yerine Getirmek İçin Çalışıyoruz

Irak Başbakanı Hadyar el-İbadi Bağdat’ın yolsuzluğa karışan resmi makamları açıklamak üzere olduğunu belirterek, yolsuzlukla mücadelede üç gücün işbirliğinin zorunlu olduğunu ifade etti.

Irak Başbakanı Hadyar el-İbadi, haftalık toplantısında yaptığı açıklamada; Irak’taki siyasi gruplar ve partilerle düzenlemeler için ortak bir plan hazırlama konusunda çalışıyoruz. Irak hükumeti ülkede yolsuzluğa karışmış resmi makamları ve yetkililerin isimlerini açıklamak üzeredir. Biz, bugün göstericilerin taleplerini dinledik ve bunları yerine getirmek için çalışacağız, ifadelerini kullandı.

El-İbadi ayrıca, yasama ve yargıdan yolsuzlukla mücadele için ortak hareket etmelerini istedi.

Haydar el-İbadi daha sonra, Irak’taki gösteriler hükumetin hizmet alanında daha çok çaba harcamasına neden oldu. Halka hizmetin durumu, su ve elektrik sorunları, işsizlik ve yolsuzluk nedeniyle Güney bölgelerinde geçtiğimiz hafta başlayan gösteriler şuan sonu gelmeyen gösterilere dönüşmüştür, açıklamasında bulundu.

Dün Basra’da yüzlerce kişi el-Bercesiye petrol merkezinin önünde toplanıp çadırlar kurarak istekleri yerine getirilinceye kadar gösteriye devam edeceklerini belirttiler.

İlgili Terimler :

YORUMLAR