HAFTANIN KÜKREYEN ARSLANI: Devlet Bahçeli

06.08.2017

479 Kişi Okumuş

0 Yorum

HAFTANIN KÜKREYEN ARSLANI: Devlet Bahçeli

MHP lideri Devlet Bahçeli, Siverek’te Atatürk heykeline yönelik saldırıyı “alçak bir provokasyon” olarak değerlendirirken Ayhan Oğan’ın tartışma yaratan “yeni devlet” sözlerine de şöyle tepki gösterdi:

*Aziz Atatürk Türk milletinin ortak ve kurucu değeridir. Kurtuluşun lideri, kuruluşun mihveridir. İnkarcılar ise hıyanetin hizmetkarlarıdır.

*Atatürk “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünün mimarı, “Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur”, seslenişinin mucididir.

*Tartışmalar alev alev her yanı sarmışken, görüş ayrılıkları her tarafa sıçramışken bir müptezel durduk yere yeni bir devletten bahsetmiştir.

*Neymiş; “15 Temmuz’dan sonra yeni bir devlet kuruluyormuş. Başka, “beğensek de beğenmesek de kurucusu Sayın Erdoğan’mış.”

*Yeni bir devlet kuruluyor demek, ortada bir eskinin varlığını önce kabul,ardından da hedefteki devletin yıkıldı yıkılıyor ilanını yapmaktır.

*Devlet birdir, milletin siyasi ve idari mecmuudur, Türk tarihinin şeref mahsulüdür, ismi Türkiye Cumhuriyeti’dir. Öyle de kalacaktır.

*15 Temmuz’u basamak yaparak, 16 Nisan’ı bahane ederek yeni devlet, yeni kurucu amacında olan varsa, aklını başına, ayağını da denk alsın.

İla ahir…

Sayın Bahçeli, “Yareli Şir-i Jeyan” olarak GÜNÜMÜZE DÜŞÜYOR!

Geç kaldığımız için HAFTA diyoruz… Afv ola…

İlgili Terimler :

YORUMLAR