Halit Meşal’den Türk Halkına Çağrı

26.02.2018 12:22

Kişi Okumuş

0 Yorum

Halit Meşal’den Türk Halkına Çağrı

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi eski Başkanı Halid Meşal, Amerika’nın işbirlikçilerinin Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanınması için ABD başkanı Trump’ı teşvik ettiklerini belirterek, Türk halkından Yahudileştirme faaliyetlerine karşı Kudüs’e ve Kudüslülere daha çok destek olmalarını istedi.

Meşal bu açıklamayı İstanbul’da bir grup sivil toplum kuruluşu temsilcisiyle bir araya geldiği toplantıda yaptı. Toplantıya AK Parti milletvekili Nureddin Nebati’nin de katıldığı bildirildi.

“Kudüs Gecesi” adıyla düzenlenen toplantıda konuşan Meşal, “Pratik adımlar atılmasını ve Amerika’nın Kudüs kararına yönelik öfkenin yinelenmesini istiyoruz” dedi.

Türk halkının Kudüs konusunda sahaya inmesini arzu ettiklerini dile getiren Meşal, Kudüs halkının direnişini güçlendirmek için Türklerin ekonomik projelerine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Abluka altındaki Gazze Şeridi’nin acil yardıma ihtiyacı olduğunu belirten Meşal, yüzyılın Anlaşması’na ve Filistin davasını tasfiye girişimine Kudüs’ün, Gazze’nin ve direnişin karşı koymasını istediklerini söyledi.

Hamas lideri, Kudüs’ün Allah’ın ve Rasulü’nün emaneti olduğunu ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Filistin davasını tasfiye projesinde işbirlikçileri olduğuna dikkat çeken Meşal, “Onlar olmasaydı Trump bu adıma cesaret edemezdi” dedi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.