Hamas’la Ateşkes İhtimali Uzak

10.09.2018 19:47

297 Kişi Okumuş

0 Yorum

Hamas’la Ateşkes İhtimali Uzak

Siyonist İsrail Rejimi ordusu Güney Cephe Komutanı Herzl Halevi, İsrail ile Hamas arasında sağlanabilecek olası bir ateşkese dair açıklamada bulundu. Halevi, “Önümüzdeki on yıl içerisinde Gazze’de sükûnet yok” dedi.

Siyonist İsrail Rejimi ordusu Güney Cephe Komutanı Herzl Halevi, Gazze Şeridi’yle ateşkes ihtimalinin uzak olduğunu söyledi.

Fiem’in aktardığına göre Filistinli gruplar ve İsrail arasında ateşkesin şüpheli olduğunu kaydeden Halevi, “Önümüzdeki on yıl içerisinde Gazze’de sükûnet yok” dedi.

Halevi bu açıklamaları işgal rejimi radyosuna yaptı ve İslami Direniş Hareketi Hamas ile uzun süreli ateşkes çabalarına değindi.

Gazze Şeridi’yle ateşkes imkanının şüpheli olduğuna işaret eden Halevi, “Hamas bizi zaman zaman deneyecek ve çatışmaya çekmeye çalışacak. Kendimizi kandırmamız doğru olmaz” dedi.

Tahminlerine göre önümüzdeki on yıl Gazze Şeridi’yle tam bir sükûnet sağlanamayacağını belirten Halevi, Gazze Şeridi’nin işgalinin ve Hamas yönetiminin devrilmesinin nasıl bir sonuca yol açacağını tahmin edemediğini ve Hamas’ın devrilmesinin uygulanacak ilk seçenek olduğunu düşünmediğini ifade etti.

Mısır aracılığıyla Hamas ve işgal rejimi arasında ateşkes sağlama çabalarına değinen Halevi, “Savaş da bir tür çözümdür. Taraflar savaşın başından itibaren onu sona erdirme konusunda anlaşırlar” dedi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR