Hükümet Hizbullah’ın Silahlarının Peşinde Değil

26.02.2018 13:27

Kişi Okumuş

0 Yorum

Hükümet Hizbullah’ın Silahlarının Peşinde Değil

Lübnan Başbakanı, ülke basınından birine yaptığı açıklamada; hükümetin Hizbullah’ın silahını elinden almanın peşinde olmadığını söyledi.

Hariri, Lübnan MTV kanalına yaptığı açıklamada; “Ben Hizbullah’ın silah nakli yaptığına inanmıyorum. Hizbullah misyonunu tamamladı.” dedi.

Lübnan Başbakanı; Hükumetin güçlü olmasını ve Lübnan’da silah sağlamanın ordu ile koordinasyon halinde yapılmasını ümit ettiğini dile getirdi.

Hariri, gelecekteki seçimlere ilişkin; seçimlerin yakın olduğunu ve Mustakbel hareketinin parlamentodaki sandalye sayısının azalacağını söyledi.

O, biz parlamentodaki sandalye sayısının azalacağından endişe duymuyoruz ama bu hareketin yenilmemesi için çaba göstereceğiz dedi.

Hariri, kendisinin siyaset dünyasına atılması ve babasına düzenlenen suikast hakkında; ben, intikam değil adalet peşindeyim açıklamasında bulundu.

Lübnan Başbakanı, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile ilişkilerinin iyi olduğunu ve Arabistan veliahdı Muhammed bin Selman ile temas halinde olduğunu belirtti.

İlgili Terimler :

YORUMLAR