İbadi’den Türkiye Açıklaması

25.06.2018 10:17

412 Kişi Okumuş

0 Yorum

İbadi’den Türkiye Açıklaması

Irak başbakanı, ülkedeki terör hücrelerini yok etmek için özel operasyon ve ivedi girişimlerden söz ederek, Irak’taki krizlerin ülkenin gücü üzerinde olumsuz etki bırakmayacağını belirtti.

Irak Başbakanı Haydar İbadi’nin Ofisi tarafından yapılan açıklamada; Başbakan ve Silahlı Kuvvetleri Başkomutanı Haydar İbadi’nin başkanlığında düzenlenen güvenlik toplantısında ülkenin güvenlik durumu ve terör hücrelerinin yok edilmesi için istihbari çabaların ele alındığı ifade edildi.

Toplantıda, Irak Başbakanı, terör hücrelerini yok etmek için özel operasyon ve ivedi girişimlerin söz konusu olduğunu belirterek, çok sayıda terör hücrelerinin takip altına alınarak, üyelerinin yakalandığını ifade etti.

İbadi, Irak Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’deki terör örgütü IŞİD komutanlarına indirdiği ağır darbelerin onların sivillere karşı haydutluğa yöneldiklerini, ancak teröristleri tamamen yok edinceye kadar pusuda olduklarını vurguladı.

Irak Başbakanı, ülkedeki krizlerin hükümetin gücü üzerinde etki bırakmayacağını da sözlerine ekledi.

Ulusal Güvenlik Konseyi’nden Ülke Topraklarına Yönelik Her Türlü Saldırganlığa Karşı Talimat

Başbakan Haydar İbadi başkanlığındaki Irak Ulusal Güvenlik Konseyi, toplantıda, Irak hava ve kara sahasının Türkiye tarafından ihlalini ele alarak, Irak’ın egemenliğinin korunması ve ülke topraklarına yönelik her türlü saldırganlığı reddetmek için kararlar aldı.

Irak Başbakanı İbadi’nin Ofisi bu bağlamda yaptığı açıklamada, bu toplantıda, Türkiye tarafından Irak’ın hava ve kara sahasının ihlalinin ayrıntılı şekilde ele alındığını, Savunma Bakanlığı, sınır güvenlik ve hava savunma güçleri ve Dışişleri Bakanlığı’nın bu konuyla ilgili kendi girişimleri hakkında detaylı raporlar sundular.

Açıklamada, Irak’ın egemenliğinin korunması ve Türkiye’nin Irak topraklarındaki her türlü saldırganlığını reddetmek için bir takım karar alınıp, talimat verildiği ifade edildi.

Türkiye Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın kuzeyindeki Erbil kenti yakınlarında PKK unsurlarına karşı askeri operasyon başlatmıştır.

Rasthaber

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz