İlk kez FIFA organizasyonuna ev sahipliği yapan Hindistan, 27.000 bileti ücretsiz dağıttı

06.10.2017 17:56

462 Kişi Okumuş

0 Yorum

İlk kez FIFA organizasyonuna ev sahipliği yapan Hindistan, 27.000 bileti ücretsiz dağıttı

FIFA 17 yaş altı Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan Hindistan oyunların açılış maçı için 27.000 bileti ücretsiz dağıttı. Karar,oyunlara ilginin az olması nedeniyle Yeni Delhi’deki 56.000 kişilik Cevahirlal Nehru stadyumunun tamamen dolmayacağı anlaşılınca alındı.

Hindistan ilk kez bir FIFA organizasyonuna ev sahipliği yapıyor.

Bugün başlayacak FIFA 17 yaş altı Dünya Kupası’nda ABD ve Hindistan futbol takımları başkent Yeni Delhi’deki 56.000 kişilik Cevahirlal Nehru stadyumunda karşılaşacak.

Ancak açılış oyunlarında biletlerin oldukça ucuz tutulmasına (kimi biletler 1 dolardan az fiyata satıldı) rağmen insanların ilgisi oldukça azdı.

‘STADYUM BOŞ KALIRSA BİZİM İÇİN UTANÇ OLUR’

Hintli yetkililer bu nedenle 27.000 bileti ücretsiz dağıttı. Adını açıklamak istemeyen organizasyondan sorumlu bir yetkili AFP’ye yaptığı açıklamada “27.000 bileti Delhi bölgesindeki okullara dağıttık ve ulaşım hizmeti de sağladık. Eğer stadyum boş kalırsa bizim için bu bir utanç olur” dedi.

Hindistan 2010’da Yeni Delhi’de yapılan Commonwealth Oyunları’nda yaşanan ‘utancı’ tekrarlamak istemiyor. Oyunlara boş stadyumlar, kalitesiz yarışma alanları ve bütçe yetersizliği gölge düşürmüştü.

TURNUVA ÖNCESİ GREENPEACE’İN ‘HAVA KİRLİLİĞİ RAPORU’ YAYINLANDI

Greenpeace çarşamba günü yayınladığı raporunda ise Hindistan’daki hava kirliliğinin hem sporcular hem de izleyiciler için ‘ciddi sağlık riski’ teşkil ettiğini duyurdu.

Raporda en yüksek riskin de Yeni Delhi’de olduğu belirtildi.

Yeni Delhi dahil Hindistan’ın farklı kentlerinde yapılacak FIFA 17 yaş altı Dünya Kupası 28 Ekim’e kadar sürecek. Turnuvaya 24 ülke katılıyor.

Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR