İnce: Köpeklerin çektiği ambulans gören var mı, Türkiye’de?

08.06.2018 18:46

604 Kişi Okumuş

0 Yorum

İnce: Köpeklerin çektiği ambulans gören var mı, Türkiye’de?

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı gösterdiği Muharrem İnce, Kastamonu mitinginde, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi iktidarından öncesine ilişkin ortaya attığı iddialara yanıt verdi.

İnce’nin konuşmasının satırbaşları:

* 35 gün. 75. miting için Kastamonu’dayız. 106. mitingden sonra Allah’ın izni, milletin isteğiyle Çankaya Köşkü’ne gideceğiz.

* Bu işi kadınlarla, gençlerle birlikte başaracağız. Kadının çalışmasının önündeki en büyük engel çocuk, her mahalleye bir kreş kuracağız. Sloganımız belli: Çocuk kreşe, kadın işe! İkinci sloganımız: Her aileye bir ev, her eve maaş. Bunu birlikte başaracağız.

* Az önce bir gazeteci bana dedi ki, seçimde ne olur bilemeyiz ama galibi sensin, hiçbir şey yapmasan bile Türkiye’nin yüzünü güldürdün.

* Erdoğan diyor ki, şapkayla mitinge çıkıyormuşum, şapka nedir ki, 3-5 TL’ye alırsın diyor. Şapkayı 3-5 TL’ye alırsın da, onun içindeki köylünün terini ne yapacaksın.

16 sene sonra ne vaat edecek diye düşündüm, ben nanoteknoloji, uzay madenciliği, üretim, fabrika, çocuklara iş dedim, o kıraathane açacakmış. Dedim ki bunun yanında kesin FETÖ var yine kandırıyorlar. Bizi keklemeye çalışıyor, 16 yılın sonundaki projeye bak. Kastamonu’dan sesleniyorum, bedava kek yemek isteyenler oyunu Erdoğan’a versin, fabrikada iş isteyenler oyunu bana versin.

* Atanamayan öğretmenler, ben sizi atamayacağım diyor, 1,5 milyon imam hatipli, sana iş bulmayacağım diyor, sizin için tek çözüm kıraathanede biraz kek bir de çay. İnternet bile yok, Twitter yok, Facebook yok, ona laf söylersin diye.

* 4 Mayıs’ta aday olduğumda, Türkiye’yi bir kucaklaştıralım, barıştıralım dedim, rozeti çıkardım, Türk bayrağı taktım. Sonra Akşener’i, Karamollaoğlu’nu, Demirtaş’ı, Erdoğan’ı ziyaret ettim, başarılar diledim. Onların ihtiyacı yok ama hesaplarına 500 TL para yatırdım, Türkiye barışsın diye. Hakkari’de miting yaptık, İzmir marşını çaldık, herkesin elinde Türk bayrağı vardı. Erdoğan ise benim videolarımı kırpmış sadece Demirtaş kısmını almış. “Bakın bakın Demirtaş’a gitmiş” diyor. Ben doğru olanı milletin gözünün önünde yaptım, seni bile ziyaret ettim, sana katlandım.

* Yalan üstüne yalan söylüyor! Tek partili dönemde 75 kişilik sınıfta okumuş, öyle diyor. Cumhuriyet 1923’te kuruldu, tek partili dönem 1950’de bitti. Erdoğan 1954 doğumlu. Doğmadan 4 sene önce ilkokula gitmiş. Böyle bir şey olabilir mi? Makine gibi saydırıyor, atıyor.

* Türkiye garip bir ülke oldu. Dünyanın bütün ülkelerinde fakirler mutsuz, zenginler mutludur. Türkiye’de fakirler de zenginler de mutsuz. Zenginler gelecek göremiyorlar, malının mülkünün garantisi yok.

* Erdoğan’ın döneminde millet kemer sıktı, benim dönemimde devlet kemer sıkacak devlet! Sarayda yaşıyor, 5 tane sarayı İstanbul’da var, şimdi de Marmaris’e saray yaptırıyor. Ben bu sarayı kullanmayacağım, engelli çocuklar tatile gidecek orada.

* Meydanlara geliyor, 5 çocuk yap, normal doğum yap diyor. Sanane? Bakalım milletin ekonomik gücü var mı 5 çocuk için? Ben sizin çocuk sayınıza karışmam, doğum yöntemine karışmam. Benim görevim çocuk sayısını belirlemek değil, doğum yöntemini belirlemek değil, benim görevim çocuk bezindeki %18 KDV’yi düşürmek.

* ‘Doğru düzgün ambulans yoktu’, ‘Köpeklerin çektiği ambulans vardı’ diyor. Ben 54 yaşındayım. Böyle bir şey görmedim. Köpeklerin çektiği ambulans gören var mı, Türkiye’de? Ya, bu, Sibirya ile ilgili film mi seyretti, ne? ‘Köprüyü komünistler satmaya kalktı, Özal sattırmadı’ diyor. Ya, tam tersi.

* 1. köprüyü Demirel yaptı. 2. köprüyü Özal yaptı. 3. köprüyü Erdoğan yaptı. Demirel’in yaptığı köprüden gidiş geliş 11 TL’ye geçiyorsun. Erdoğan’ın yaptığı köprü giderken 114 TL, giderken 114 TL toplam 228 TL. Bayramda İstanbula giderseniz Demirel’in yaptığı köprü bedava, Erdoğan’ın yaptığı köprü parayla. Bu Erdoğan’ın yüzde 1 bile oy almaması lazım. Demirel’in yaptığı köprünün geliri hazineye gidiyor, Erdoğan’ın köprüsünün geliri uluslararası şirketlere gidiyor.

* Cumhuriyeti kuranların felsefesi 3 beyaz ve 3 siyahtı. Şeker, pamuk, un ve demir, petrol, kömür. Şeker fabrikaları çayın yanında keyif olsun diye yapılmadı, bebeler için yapıldı. Çocuklar ishalden ölüyordu o yıllarda, onlara enerji verecek bir şey lazımdı, o da şekerli suydu. Ey Kastamonulu, şeker fabrikalarını sattırma.

* Camileri yıkıyorlar diyor, ben sordum doğruymuş. Bütün camileri deterjanla yıkıyoruz.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz