İran’a Casuslukla Suçlanan İsrailli Bakan Yargılandı

06.07.2018 13:02

423 Kişi Okumuş

0 Yorum

İran’a Casuslukla Suçlanan İsrailli Bakan Yargılandı

İsrail’in eski Enerji ve Altyapı Bakanı Gonen Segev’in yargılandığı davanın ilk duruşması dün işgal altındaki Kudüs’te yapıldı.

İsrailli eski bakan ve milletvekili Gonen Segev, “İran adına casusluk yapmak” suçlamasıyla yargılandığı davada bugün hakim karşısına çıktı.

Kudüs Bölge Mahkemesi’nde görülen basına kapalı duruşmada Segev’e, “İran adına casusluk yapmak ve savaş zamanında düşmana yardım etmek” suçlamaları yöneltildi.

İsrail basınında yer alan haberlere göre, duruşmada savcılık makamının kayseri escort hazırladığı suçlamaların okunması yaklaşık 20 dakika sürdü.

Mahkeme, dava tamamlanıncaya kadar eski bakan Segev’in gözaltında kalmasını karar verdi.

Bir sonraki duruşmanın hangi tarihte yapılacağı ise henüz kesinlik kazanmadı.

İSRAİL’İN GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE ATACAK BİRÇOK RAPORU İRAN’A SIZDIRDIĞI İDDİA EDİLİYOR

ABD Başkanı Donald Trump’ın, üst düzey danışmanlarıyla yaptığı bir toplantıda Venezuela’yı işgal edip edemeyecekleri konusunu sorduğu iddia edildi.

ABD’nin CNN televizyon kanalı, ismini açıklamadığı üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberinde, Trump’ın 2017 yılında Venezuela’nın işgali hakkında danışmanlarına sorular yönelttiği ileri sürüldü.

Toplantıda, Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert Raymond McMaster dahil olmak üzere üst düzey danışmanların bulunduğu belirtildi.

Haberde danışmanların soruya tepki göstererek, Trump’a Venezuela’ya yönelik herhangi bir askeri müdahalenin ABD’ye ağır bir geri dönüşü olabileceğini ve müttefik ülkelere bu tavrın açıklanamayacağını aktardıkları iddiası yer aldı.

Düşünce kuruluşu Aspen Enstitüsünün geçen yıl yayınladığı bir raporunda, ABD’nin mevcut dışişleri bakanı Mike Pompeo’nun, Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü olduğu dönemde, “Venezuela’daki hükümeti devirmek için bölgedeki Meksika ve Kolombiya ile iş birliği yaptıklarını” söylediği ifadeler yer almıştı. Pompeo’nun ifadeleri tepki çekmişti.

Washington yönetimi, halihazırda Venezuela’ya karşı çok sayıda yaptırım uyguluyor.

İlgili Terimler :

YORUMLAR