İran’da düşen Başaran Holding’e ait uçaktaki cenazeler dağdan indirildi

12.03.2018 12:07

628 Kişi Okumuş

0 Yorum

İran’da düşen Başaran Holding’e ait uçaktaki cenazeler dağdan indirildi

Dubai’den Türkiye’ye dönüş yolundayken İran’da Çaharmahal ve Bahtiyari vilayetindeki dağlık bölgeye düşen uçakta hayatını kaybedenlerden 7 kişinin cenazelerinin dağdan indirildiği bildirildi.

İranlı Öğrenciler Haber Ajansı ISNA’ya göre, Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinde Helen Dağı’na düşen Başaran Holding’e ait uçak kazasında hayatını kaybeden 7 kişinin cenazeleri helikopterle dağdan indirildi.

Öte yandan İran Acil Durumlar Kurumu Sözcüsü Mücteba Halidi, görgü şahitlerine göre uçağın motorunda çıkan yangın nedeniyle düştüğünü söyledi.

Dün akşam saatlerinde İstanbul’a gelmek için Birleşik Arap Emirlikleri’nden havalanan Başaran Holding’e ait özel Türk uçağı, ülkenin güneybatısındaki Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinin Şehrikürd kentine bağlı Kiyar ilçesinin Durk Enar köyü yakınlarındaki Helen Dağı’na düşmüş, kazada 3’ü mürettebat 11 yolcunun hayatını kaybettiği duyurulmuştu.

Uçakta, işadamı Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran ve 7 yedi kız arkadaşı ile iki kadın pilot, bir de hostes bulunuyordu.

İlgili Terimler :

YORUMLAR