İran’ın Füze Programı Amerika İçin Bir Tehdit

08.02.2018 15:37

353 Kişi Okumuş

0 Yorum

İran’ın Füze Programı Amerika İçin Bir Tehdit

 Amerikan senatosundan 14 temsilci ABD başkanı Trump’a bir mektup yazarak, sözde füze programıyla ilgili olan İran’ın tüm ekonomik birimlerinin yaptırıma tabi tutulmasını bildirdi.

Fars haber Ajansının bildirdiğine göre senatörler Trump’a mektuplarında, İran’ın füze programı aleyhindeki son girişimlerinden dolayı takdir ve teşekkürlerini bildirerek, İran aleyhindeki yaptırım ve baskıları artırmaya hazır olduklarını bildirdiler.

Bu mektupta İran  füze programının Amerika için bir tehdit teşkil ettiği iddia edilerek Washington’un bu meseleye daha fazla odaklanması istenmiştir.

Trump’ın ve Cumhuriyetçi kanadın nükleer anlaşma karşısındaki girişimlerinin yenilgiyle sonuçlanması ardından Amerika bu kez İran’ın füze programını gündeme getirerek bu programla nükleer anlaşmayı ihlal ettiğini iddia etmekte.

İran ise füze programının kesinlikle nükleer anlaşma KOEP’le hiç bir alakasının olmadığını, ülkenin savunmasına yönelik çalışmalar olduğunu ve kesinlikle bu mesele hakkında görüşülmeyeceğini bildirmiştir.

İlgili Terimler :

YORUMLAR