IŞİD Rakka’da Ağır Kayıplar Veriyor: 800 Ölü

28.08.2017 13:32

Kişi Okumuş

0 Yorum

IŞİD Rakka’da Ağır Kayıplar Veriyor: 800 Ölü

Suriye ordusu, Rus Hava Kuvvetlerinin hava desteği ile Rakka’da yer alan Fırat vadisinde 800’ün üzerinde IŞİD teröristini öldürdü.

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye hükümet güçlerinin Rusya Hava ve Uzay Kuvvetleri’nin desteğiyle Fırat Nehri’nin vadisinde Ganem Ali yerleşiminin yakınlarında IŞİD’li bir grubu bozguna uğrattığını, operasyonda 800’ün üzerinde militanın öldürüldüğünü bildirdi.

Rusya Savunma bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“27 Ağustos 2017’de Tuğgeneral Süheyl Hassan’ın öncülüğündeki hükümet güçleri, Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri’nin yoğun desteğiyle Fırat Nehri’nin vadisinde Ganem Ali yerleşiminin yakınlarında IŞİD’in en etkili ve en iyi silahlanmış grubunu bozguna uğrattı. Operasyon sırasında 800’ün üzerinde terörist, 13 tank, makineli tüfeklerle donatılmış 39 pikap, 9 top ve havan topu imha edildi.”

Açıklamada ayrıca Tuğgeneral Süheyl Hassan’ın öncülüğündeki hükümet güçlerinin Fırat Nehri’nin doğu kıyısından Deyrezor kentinin ablukasını kaldırmak ve IŞİD’in Suriye topraklarındaki son kalesini imha etmek üzere hızlı bir taarruz başlattıkları kaydedildi.

Suriye’den ulaşan bir başka haberde ise Suriyeli silahlı gruplar İdlip’te ateşkes ilan edilmesine rağmen dün Hama eyaletinin kuzeyinde Suriye ordusu birliklerinin mevzilerine yönelik topçu saldırısında bulundukları bildirilmekte.

Hama ve İdlip çatışmazlık bölgeleri olarak ilan edilmişti.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz